zijnde, werd hij door Napoleon op 28 no vember 1813 hiervoor beloond door bevor dering tot officier in die orde. In 1814 trad hij in de rang van majoor in dienst bij het Nederlandse leger. In 1829 volgde zijn benoeming tot kolonel en be velhebber van de 18de afdeling infanterie. Tijdens de Belgische opstand nam hij deel aan de Tiendaagse Veldtocht en voerde hij het bevel over de troepen binnen de vesting Namen. Bij Koninklijk Besluit van 31 au gustus 1831 werd hij benoemd tot ridder vierde klasse der Militaire Willems-Orde. In datzelfde jaar werd hij ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Tot december 1837 deed hij dienst bij het leger te velde. Daarna was hij provinciaal commandant van Zeeland, vanaf 1838 in de rang van generaal-majoor. Na een indrukwekkende carrière werd Pieter Ysaak Knoll op 21 oktober 1843 gepensioneerd. Op 5 mei 1844 verhuisde hij met zijn vrouw Digna Domi- nicus, een inwonend nichtje en zijn bedien den vanaf Middelburg naar Kloetinge.8) Over de generaal-majoor deed destijds de volgende anekdote de ronde. Hij stond eens voor zijn troepen en vroeg een soldaat naar diens naam. Het antwoord was 'Duit'. 'Wat is een duit nu waard?', vroeg Knoll zich hardop af. Hierop zei soldaat Duit: 'Nou, ik koop er op de markt wel twee knollen voor. Digna Dominicus overleden In de namiddag en de avond van zondag 10 december 1854 was het druk op het Kerkplein te Yerseke. Vele burgers stonden in groepjes met elkaar te praten en de men sen die langs deze groepjes liepen werd de vraag toegeroepen: 'weet je het al?' Voor de kerkgangers die de avonddienst in de Ned. Herv. Kerk hadden bijgewoond, was het geen nieuws meer. Dominee Poppe had het nieuws na zijn preek bekend gemaakt. Er was namelijk die zondagmiddag Afb. 3. De Lange Vorststraat te Goes, gezien vanaf de Papegaaistraat in de richting van de Ganzepoortstraat, omstreeks 1900. Het aangekruiste pand werd gedurende de laatste jaren van zijn leven bewoond door Pieter Ysaak Knoll. Ter plaatse is nu de winkel Dixons gevestigd. (Ansichtkaart, collectie J.C. Lindenbergh.) 38 Lange Vorststraat. G0ES„>, v Uitg. Erven M. 0. Dekker. Jr. No. 11301

De Spuije | 2014 | | pagina 42