In memoriam Piet de Bruijne (1922-2013) Op 11 november 2013 overleed te Colijns- plaat Piet de Bruijne, oud-bestuurslid van onze Heemkundige Kring. Geboren op 2 maart 1922, groeide hij op in een landbouwersgezin en volgde uiteinde lijk zijn vader in het bedrijf op. Al vroeg kwam bij hem een groeiende belangstelling in de samenleving op Co- lijnsplaat en op Noord-Beveland naar voren. Daarnaast toonde hij een warme belangstelling in de mensen om hem heen en bleek hij bereid zich bestuurlijk in te spannen. Zo nam hij onder andere deel in het be stuur van de Kring Noord-Beveland van de Zeeuwse Landbouwmaatschappij Z.L.M. en in het bestuur van de Vereniging tot bevor dering van de verkrijging van onroerend goed door Landarbeiders. In 1990 trad hij toe tot het bestuur van de Heemkundige Kring, een functie die hij tot in 1998 vervulde. Piet de Bruijne toonde daar zijn brede be kendheid met Noord-Beveland en bleek een goede verteller, die er van genoot om ande ren met humor van zijn kennis deelgenoot te maken. Zo had hij in zijn bestuursperi ode een waardevol aandeel in het werk van het bestuur. Allen die met Piet de Bruijne hebben mo gen samenwerken zullen met warme ge voelens terugdenken aan een beminnelijke man. Piet van der Maas Heemkundige markt De Heemkundige Kring De Bevelanden zal op zaterdag 19 april 2014 aanwezig zijn op een genealogische en heemkundige markt, gehouden 'de Vroone', C.D. Ver- eekestraat 74 te Kapelle. Aanvang 10.00 uur tot 16.00 uur. Toegang is gratis en vol op gratis parkeerruimte in de nabijheid. Tal van stichtingen en verenigingen uit zowel de regio Zeeland als uit België zul len op deze dag aanwezig zijn. Een ieder is welkom, u hoeft geen lid te zijn van een vereniging of stichting. Recties van lezers Van mevrouw T. Hage kregen we een reac tie op de boekindruk in de Spuije, winter 2013, over het boek Geloot voor Napoleon. Zij herinnert er aan dat in het Historisch Jaarboek voor Zuid- en Noord Beveland, nr. 5 uit 1979, een stuk staat met als titel Lot gevallen van een Goese Garde d' Honneur, David Vervenne. Vervenne was een voorva der van mevrouw Hage. Hij hield een dagboek bij, waarvan een af schrift in de handschriftenverzameling van het gemeentearchief Goes moet zijn. Het dagboek biedt een persoonlijke kijk op de Europese geschiedenis in 1813 en verder. 45

De Spuije | 2014 | | pagina 49