Afb. 2. Gezicht op het station in Goes, Charles Eyck. Collectie HMDB.) ken gekregen van F. Q., waaronder twee bijzondere schilderijen. Het eerste is een aquarel van het station in Goes, gesigneerd 'Eyck 58'. Vermoedelijk is het schilderij van de hand van Charles Eyck (1879-1983). Een kleurrijk werk dat het station in Goes laat zien in de jaren vijftig. Het meest bijzondere aan dit object is aan de achterkant van het schilderij te zien. Een etiket met het op schrift: Aan dr. ir. F. Q. den Hollander, bij zijn afscheid als President der N. V. Neder landse Spoorwegen. De Raad van Toezicht en de Directie van de Stichting Nederlands Spoorwegmuseum. 7 Januari 1959. Het is prachtig dat een schildering met zo'n his torische context bij ons in het museum be waard kan worden. Het tweede werk is wederom een schilde rij ook met veel historische waarde, maar dan vooral voor Zuid-Beveland. Dit werk, gemaakt door W. Vaarzon Morel, laat een locomotief zien die door het water rijd. Op het eerste gezicht is dit misschien een merk waardig gezicht, maar het gaat hier om een trein die door Zuid-Beveland rijdt na de watersnoodramp in 1953. Het land is onder water gelopen waardoor de treinrails niet meer te zien zijn. Een unieke afbeelding van dit tafereel. Op dit moment bevinden beide werken zich in het depot. Hans Warren Een heel andere bekende naam onder de schenkers is die van Johannes Adrianus Menne Warren, beter bekend als Hans War ren. Warren werd geboren op 20 oktober 1921 te Borssele. Hij groeide hier op en ging er naar de lagere school. Later ging hij in Goes naar school. Tijdens zijn jeugd raakte hij erg geïnteresseerd in de natuur. Hier begon hij ook zijn schrijven: hij schreef arti kelen over onderwerpen die met de natuur I 24

De Spuije | 2014 | | pagina 26