S Graven Dresselhuis gerestaureerd G.J. Lepoeter De predikant dr. Johannes ab Utrecht Dresselhuis (1789-1861) genoot tijdens zijn leven grote bekendheid, vooral als geschiedschrijver. In de Spuije aflevering 84, winter 2011, hebben we een artikel gepubliceerd over zijn leven en werken. Dit naar aanleiding van de restauratie en het naar een beter toegankelijke plaats overbrengen van het in 1862 te zijner nage dachtenis in zijn woonplaats Wolphaarts- dijk opgerichte monument. In het naschrift bij het artikel vermeldden we het volgende: Op de algemene begraaf plaats te Wolphaartsdijk ligt aaneengeslo ten een viertal graven. Dit zijn de graven van dr. J. ab Utrecht Dresselhuis, zijn zoon mr. J.G. ab Utrecht Dresselhuis, zijn zuster F.C. Dresselhuis en zijn tweede echtge note PF. de Backer. Het graf van dr. J. ab Utrecht Dresselhuis is zwaar beschadigd. De Vereniging 'Gemeenschap Wolf aartsdijk' is voornemens binnen afzienbare tijd tot restauratie hiervan over te gaan. Naderhand bleek dit een enigszins te opti mistisch uitgangspunt. Door de gemeente Goes wordt jaarlijks aan de Vereniging 'Gemeenschap Wolfaartsdijk' een budget toegekend, bedoeld om bepaalde activi teiten in het dorp te financieren. Al gauw bleek echter dat een algehele restauratie van de graven hieruit niet betaald zou kunnen worden. Ook andere financierings bronnen konden voor dit doel niet worden aangeboord. Het is gelukkig geen reden geweest om de zeer desolate toestand waarin de graven verkeerden te laten voor wat het was. Door de inzet van vrijwilligers en met beperkte kosten is in september 2015 een minder omvangrijke restauratie gereed gekomen. Voor de getoonde vasthoudendheid en vin dingrijkheid verdient de Vereniging 'Ge meenschap Wolfaartsdijk' alle lof. 19 Afb. 1. De gerestaureerde graven van de familie Dresselhuis op de algemene begraafplaats te Wolphaartsdijk. (Foto H. Janse, 2015.) 42

De Spuije | 2015 | | pagina 44