vloog vijf minuten lang op een hoogte van ongeveer tien meter rondom het terrein. Onmiddellijk daarop ging Lütge voor de tweede keer de lucht in. Hij zweeft gonzend in een wijde bocht over het terrein tot wel een hoogte van 150 meter. Na de landing werden beide aviateurs hartstochtelijk toe gejuicht. De eerste vliegdag is toch nog een succes geworden. De tweede vliegdag werd geen succes. De vlaggen wapperden strak aan de masten. Het publiek, dat maar mondjesmaat was opgekomen had het al snel door: van vliegen zou niets komen. Het comité was somber gestemd en het publiek verveelde zich. Er werd wel een gekostumeerde voet balwedstrijd gespeeld tussen Hollandia en Zeelandia, maar daar waren ze niet voor gekomen. Zelfs de prijsuitreiking voor de leukste en origineelste kostuums kon hen niet bekoren. Lütge en Mulder werden hef tige verwijten gemaakt omdat ze de lucht niet in willen. Lütge was wel bereid nog een poging te doen. De machine werd voorgereden en de motor werd door de monteur aangeslin- gerd. Daarbij kreeg die de propeller tegen z'n kin, waarbij een vleeswond ontstaat. Het comité wilde verdere ongelukken voorkomen en hield Lütge van verdere po gingen af. Zo eindigden de Eerste Zeeuwse Vliegdagen toch enigszins in mineur.7' Toch nog de lucht in Maar dan vinden we in de Goessche Cou rant van dinsdag 13 juni een verslag onder de titel De laatste dag op het vliegterrein. Wat was er gebeurd? De krant vertelt over mopperende toeschouwers, een teleurge steld comité en ook de vliegeniers hielden een onbevredigd gevoel over aan het half mislukte pinksterweekend. Het blijkt dat Lütge in Goes was achter gebleven. Het gerucht ging door de stad dat hij nog een keer een korte nachtvlucht boven het vliegterrein had gemaakt. Over Mulder wordt niet meer gerept, die is waarschijnlijk dinsdags al vertrokken naar de Molenheide. Toen besloot het comité, in overleg met Lütge, om op zondagmiddag 11 juni alsnog een vliegdemonstratie te geven. Zo'n 200 a 300 mensen waren die middag toegestroomd. De sfeer was gezellig, Eu- phonia speelde weer vrolijke wijsjes. Toen dan aan het eind van de middag de wind verder was geluwd werd de machine van Afb. 3. Lütge maakt zich gereed voor de start.

De Spuije | 2015 | | pagina 7