coeï A/&. 2. Kaart van Zuid-Beveland. (Afb. 2-5: tekeningen uit het reisverslag.) zen, zijnde ons eerste doel der reis Goes. Aan het ontbijt een zeer onhandige tafel gast. Daarna ijlings naar den trein alwaar ook Focke en daarmee onze reis een aan vang genomen. Het weer ons tamelijk teleurgesteld, want een lichte motregen, na een korte wijle overgegaan in een fiksche gietbui en daardoor 't uitzicht niet zeer fraai maar daardoor des te meer aandacht wijdende aan onze medereizigers waaronder eenige typische Zeeuwen. In Goes afgestapt en aldaar onze bagage afgegeven aan een dienstmannetje dewelke ons bereidzaam de weg gewezen door de stad naar 't hotel de Korenbeurs. Een zeer goed hotel met vlugge bediening en gezelligheid. Toevallig aldaar kermis en daardoor veel gezeten voor 't raam met 't uitzicht op. Allereerst, na de kamers gezien te heb ben, een bezoek aan het stadhuis alwaar een zeer curieuse oudheidskamer met oudheden uit de 12e, 13e, 14e en 17e eeuw. Zeer fraai was ook de raadzaal met muur schilderingen (zij reliefs) boven de deuren en boven de schoorsteen. Deze reliefs zeer sterk uitspringende hetgeen zeer werd geroemd. Daarna het gebouw verder vluch tig bezien en een rondwandeling door het stadje. Zeer eigenaardig was het binnen- haventje met zijn zeer oude en karakteris tieke gevels eromheen. Vergeefsche pogin gen aangewend om den koster der kerk te vinden en daarna ter lunch waarna de heer van E. de koster gevonden en met dezen naar de kerk. Door een poortje komt men in 't schip v/d kerk over het graf van Narebout. In de kerk zeer fraaie oudheden, in 't bijzonder het orgel uit de 13e eeuw. Vele bijzonderhe den over de restauratie vernomen en daar na naar 't afgeschutte gedeelte, hetwelk bij de kerk gevoegd zal worden en aldaar gefrappeerd door de majestieuze bouw. In het vreemdelingen boek gehandteekend en daarna de boom bekeken onder dewelke naar een anecdote Jacoba van Beyeren gerust zou hebben. Daarna per fiets over een schitterende grindweg naar Sas v. Goes alwaar de hee- ren v. E. gebaad en via Wilhelminadorp over schitterende fietswegen naar Kat- tendijke, Wemeldinge, Kloetinge. Alle zeer typische plaatsjes. De bevolking zeer vrien delijk en ons steeds vele inlichtingen ver schaffend. Kattendijke is een oud plaatsje met weinig vertier. Wemeldinge schijnt nu KstU/vdi iw'ïimwr 3

De Spuije | 2015 | | pagina 5