i A Afb.3. Kermis te Goes. een aardig havenstadje. In Wemeldinge een kudde koeien zonder geleide zich over den weg bewegend, waar mee de landelijkheid wel uitkomend. Vele ansichten naar Holland verzonden en het mooie kustweggetje verlaten om langs een grintweg naar Kloetinge te gaan. Overal de vriendelijkheid der bevolking zeer in 't oog loopend. In Kloetinge eerst tegen 6 uur gearriveerd en daarvoor het bezoek slechts kort waarna zoo spoedig mogelijk naar Goes terug. Bijzonder typisch het kolkje midden in Kloetinge. Des avonds ter kermis alwaar weinig belangstelling over 't algemeen, en ons niet te laat ter ruste be gevend hebbende het plan 's anderen daags vroeg naar Zierikzee af te reizen. In het hotel het gezelschap der 'Nociam' hebbende deze te Sas van Goes vliegde- monstraties gegeven, doch het geheel me zeer opscuur voorkomend. Ter ruste en in geslapen onder de muziek van 'Troubadour' en 'Carmen' dewelke door het draaiorgel van de vliegmachines den ganschen tijd ten gehoore gebracht.1' Tweede dag, Zierikzee, 23 Augustus 1921 Reeds vroeg gewekt en na 't ontbijt per 'Amorain' naar Sas v. Goes alwaar de Pro vinciale boot naar Zierikzee. Door attentie van de huisknecht de auto voor het hotel te stoppen hetwelk de nijdigheid opwekkend van een dikke medereiziger. Aan boord een dikke Duitscher druk oreerend en me ver wonderd over deszelfs reisavonturen. Het weer dampig waardoor niets van Stave- nisse te zien en plotseling ons in de haven van Zierikzee bevindend. Onderweg het zeer fraaie jacht van den heer Fokker gezien. Zierikzee een oude typische stad; geen nationale kleederdracht meer. 't Stadhuis 't welk door ons bezich tigd bevat in de oudheidskamer tal van bij zonderheden; bijzonder fraaie proeven van meesterstukken uit de gilden tijd, verder scherven van de Engelsche bommen anno 1917. In de sociteit geluncht en aldaar ge biljart. 's Middags op den toren vanwaar een prachtig uitzicht over 't water en de stad. In een antiquiteitenzaak een afbeel ding ontdekt van het ontwerp zooals dat geprojecteerd was zijnde 4 maal zoo hoog als thans (60 M). 's Middags de motregen overgaande in stortbuien en derhalve ons biljart weer opgezocht waarna bijtijds ter boot voor Goes terug. Op de thuisreis eenige vliegmachines bo ven de boot manouvreerend afkomstig van 't vliegveld te Goes. Ook vanuit de auto een aardig gezicht op de vliegdemonstratie. Na het diner ter kermis; een circusvoorstel ling bijgewoond, en in de stoomcarroussel ons vermaakt maar de drukte matig. Dien avond lang de boertjes en boerinnen gade geslagen en in gedachte afscheid van Goes genomen, want de volgende dag via Noord- Beveland naar Vlissingen. Derde dag, Noord-Beveland, 24 Augus tus 1921 Reeds vroeg per fiets naar Wilhelminadorp, na roerend afscheid van Goes in 't bijzon der van den knecht van 't hotel, dewelke uiterst zorgzam. Te W.dorp per roeiboot overgezet en langs een dijkpas naar Kats, 4 6hATVc( Ci^Cu i Utfitt.'

De Spuije | 2015 | | pagina 6