is even later dicht bij Goes neergeploft. Nu hadden we al meerdere malen uit de richting van Antwerpen, ontploffingen ge hoord en wij hadden altijd gedacht, dat het mijnen waren; maar later ontdekten we dat het VI's waren geweest. Half December is 't begonnen en half Maart opgehouden. 3 maanden lang hebben we die dingen ge hoord. Een durende dreiging. In de verte hoorde je het gezoem aankomen, 't kwam dichterbij. Je tuurde in de lucht. Soms ont dekte je het moordding als een klein jager tje; met een snelheid van 500 km. kwam het aanzetten. Ze waren meestal bedoeld op de Schelde scheepvaart. En dan hielden ze boven het dorp plotseling op en schoten in schuine glijvlucht naar beneden: een hevige slag, gerinkel van glas en je haalde diep adem: gelukkig weer voorbij! Op Rilland's grondgebied zijn er 40 neergekomen. Een huis totaal verwoest, waarbij een meisje zwaar gewond werd en later blind is gebleven. Haar vader werd ook zwaar gewond. Verder zijn er enkele lichtgewonden geweest. Zij hadden natuur lijk weinig trefkans, maar 't glas was zo gevaarlijk. Ver in de omtrek sprongen de ruiten. Behalve de huiskamer, waarvan de open slaande ramen telkens opensprongen, 8 te RILLAND-BATH, ter gelegenheid van de bevrijding op Woensdag 25 October 1944. in de Ned. Herv. Kerk op Zondag 5 November 1944» 1Allen Zingen Wilt heden nu treden voor God den Heere, Hem bovenal loven van harte zeer, en maken groot Zijns lieven namens eere, die daar nu onzen vijand slaat ter neer. Ter eeren ons Heeren wilt al uw dagen dit wonder bijzonder gedenken toch. Maakt li. o mensch. voor God steeds wel te dragen, doet ieder recht en wacht U voor bedrog Bidt; wnket en maket, dat g' in bekoring en 't kwade met schade toch niet en valt. Uw vroomheid brengt den vijand tot verstoring, al waar' zijn rijk nog eens zo sterk bewald. 2. Openingswoord door den heer wnd. Burgemeester. 3. Zang door het R.K. Kerkkoor: Ecce quomodo moritur. 4. Toespraak door den Pater Gardiaan over: „Bevrijding". 5. Zang door het Ned. Herv. Kerkkoor„Dankt, dankt nu allen God' 6. Toespraak door Ds. Aalbers over: „Vrijheid". 7. Allen Zingen Wilhelmus van Nassauen ben ik van Duitschen bloed, het Vaderland getrouwe blijf ik tot in den dood. Een prince van Oranje ben ik vrij onverveerd, den koning van Hispanje heb ik altijd geëerd. Mijn schild ende betrouwen Zijt Gij, o God mijn Heer. Op U zoo wil ik bouwen, verlaat mij nimmermeer. Dat ik toch vroom mag blijven, Uw dienaar 't allen stond de tyrannie verdrijven, die mij mijn hart doorwondt.

De Spuije | 2016 | | pagina 10