'Heel erg mooi, vooral die gemaakte dingen' Drie wisselexposities in het HMDB Arend van der Wel In het Historisch Museum De Bevelanden (HMDB) kunt u momenteel terecht voor drie bijzondere wisselexposities. Deze tijdelijke tentoonstellingen maken het, in combinatie met de vaste tentoonstellingen over onder meer de stad Goes, klederdrach ten en watersnoden, de moeite waard om deze winter het museum (weer) eens met een bezoek te vereren. Leven in een stromenland van beelden Tot en met 3 april 2016 toont het museum werk van Jorien Brugmans, beeldend kun stenaar en dichter uit Terneuzen. Onder de titel 'Leven in een stromenland van beelden' geeft deze expositie een overzicht van haar schilderwerk en gedichten. Jorien wordt geïnspireerd door stromen van beelden in de breedste zin van het woord. Zij leeft in een stromenland, waarmee niet alleen Zeeland wordt bedoeld, maar vooral - in overdrachtelijke zin - een wereld die tot de verbeelding spreekt en daardoor gaat stromen. Jorien behaalde aan de Acade mie voor Schone Kunsten in Sint-Niklaas (België) de Hogere Graad Tekenen. In haar beeldend werk zijn kleur en lijn de uit gangspunten voor haar licht abstraherende kijk op de wereld. Ze werkt voornamelijk in gouache, acryl en linosnede of combinaties daarvan. Haar poëtische werk is in alle daagse, aansprekende taal geschreven. De dichtbundels Kleine leegte (2007), Grenzen (2009) en Over vloed (2011) laten haar ver beelding van het menselijk (on)vermogen zien. De expositie biedt een breed overzicht van Joriens oeuvre. Ook is er plaats voor haar Afb. 1. Een van de tentoongestelde werken van Jorien Brugmans: 4Zeeuwse portretten 18' (linosnede), hier in zwartwit. Van links naar rechts een vrouw uit Walcheren, Zeeuws- Vlaanderen en Zuid- Beveland. (Foto's: A. van der Wel.) 11

De Spuije | 2016 | | pagina 13