Daar zijn de schutters! Driedimensionale Schutters in het Historisch Museum in Goes Hester van Rees In het Historisch Museum De Bevelanden werden op 30 april verschillende nieuwe (wissel)exposities geopend. Een daarvan is de presentatie van kostuumfiguren van Rien Bekkers. Rien Bekkers is een kostuumontwerper die sinds een aantal jaren kostuums ontwik kelt op schaal, in opdracht of als vrij werk. Het is begonnen met het ontwikkelen van een collectie van 25 miniatuurkostuums ge baseerd op de karakters van Shakespeare, fantasiekostuums. Die stukken zijn als rei zende tentoonstelling naar Seoul gegaan, Moskou en vorig jaar Den Bosch. Vanwege de expositie over de Gouden Eeuw in het Amsterdam Museum heeft hij een regen tenfamilie van een van de schilderijen 3-dimensionaal nagemaakt van papier van bananenblad en boomschors. De mannen- kostuums in papier van boomschors en de vrouwenkostuums van bananenbladpapier. Deze familie is vorig jaar naar het Goese museum gekomen als bijzondere 'attractie' bij de tentoonstelling Kant in Beeld. Die poppen waren zo'n succes dat het museum broedde op een vervolg. Het idee ontstond om schutters te maken. Dankzij financiële steun van de Vrien den van het HMDB, de Rabobank, het Boonefonds, de Kostuumvereniging en het Prins Bernhardfonds kon het project gerealiseerd worden. Samen met conser vator Koen van Rooijen is gekozen voor een schutter, een vaandrig, kapitein en twee burgemeesters. Het zeer bijzondere resultaat is - als de Spuije uit is - te zien in de Schutterszaal beneden. De personen zijn op schaal gemaakt, 70% van de nor- Afb. 1. De twee burge meesters. (Foto auteur.) 28

De Spuije | 2016 | | pagina 30