Afb. 2. Aankomst van Sint-Nicolaas in de haven van Goes (Collectie A. Burgs). 25 zwarte Pieten zaterdag 24 november zijn intocht in Goes. Het Spaanse gezelschap komt om 13 uur met de klipper Anita Jacoba' aan in de aanloophaven. De Sint en zijn knechten zetten op de Turfkade voet aan wal. De Sint werd opgewacht door burgemeester mr. F.G.A. Huber. De Goese middenstand centrale had net als vorig jaar tv-presen- tatrice Judith Bos verzocht als gastvrouw op te treden. Om te zorgen dat alle kinde ren de aankomst en begroeting van Sinter klaas goed konden zien was op de Turfka de een podium met een mooie zetel en een baldakijn opgericht. Voor het eerst sinds jaren heeft Sint-Nico laas besloten zijn schimmel mee te nemen naar Goes. Het bruine reserve-paard van de heer A. Burgs blijft deze keer thuis omdat de Sint een nieuw paard, genaamd Ban diet, heeft aangeschaft. De verbinding met Adrie Burgs, die dit jaar vanaf 1957 voor de zestigste keer Sint-Nicolaas is, wordt snel gelegd. Er volgt contact per telefoon en email tussen Judith en Adrie. Beiden genieten van dit contact. Het verhaal over Bandiet als paard van Sinterklaas was kort: in 1979 gekocht en tot tevredenheid ingezet als paard van Sinterklaas. In 1980 liet Bandiet zich ech ter van een geheel andere kant zien. Het oorverdovende geluid van de bekkens van het straatorkest Excelsior én het enthou siasme van de kinderen in de Ganzestad was zo groot dat Bandiet schichtig werd en zijn hoogbejaarde berijder tot twee keer toe afwierp. Uiteindelijk kreeg de Sint het paard op zijn schoot, verloor zijn mijter en zijn haren en dat allemaal vlakbij het stadhuis op de Grote Markt! Helemaal blauw was ik, gelukkig was er verder nie mand gewond! Maar goedgemutst stapte de Sint weer op zijn schimmel en ach die kinderen geloven toch allemaal in Sinterklaas. Vanaf 1981 23

De Spuije | 2016 | | pagina 25