werd de te schichtige Bandiet niet meer gebruikt als paard van sinterklaas, hij mocht met de twintig andere paarden van Adrie Burgs genieten van zijn leven in de wei. Uiteindelijk is Bandiet verkocht aan een manage. Tijdens mijn bezoek en het lange gesprek met Adrie Burgs kwam het volgende ver haal bij hem weer boven: (k Bert van huis uit een beetje een toneel speler, heb ook bij een operettevereniging gezeten. Stilzitten en niets doenkan ik niet. Ik moet wat omhanden hebben. Dat zit in me. Zo rond oktober gaat het kriebelen en begint het voorbereidende werk. Kleding nakijkenkragen makenafspraken maken voor bezoekjes en ga zo maar door. Gelukkig heb ik genoeg mensen die mij willen helpen. Niemand wordt betaald. De zwarte Pieten krijgen ook geen kwartje salaris.Dat is de echte Sinterklaasgedachte! De 83-jarige Burgs stamt uit een Goes 'ge slacht van Klazen. Zijn vader en oom speel den al Sint en Piet in de jaren dertig. Zelf maakte hij zijn Sint Nicolaas-debuut in 1957. Vijf jaar lang zette hij de intocht in Yerseke op touw en kroop in de huid van de goedheilig man. In 1962 begon zijn lange Sinterklaas-loopbaan in Goes op verzoek van de Goese Middenstands Centrale, later de Ondernemers Organisatie Goes. Burgs toont een dankoorkonde van de gemeente Goes voor zijn 25 jaar lange inzet. De stad schonk hem bij zijn veertigste intocht een Afb. 3. Een als edelman geklede mansfiguur die St. Nicolaas voorstelt en een al even deftige knecht. Centsprent uit het eind van de achttiende eeuw. (Collectie HMDB.) 24 De Nieuwe SINT KldOLAAS-PRENT. No. 88. Sint NICOLAAS die fpeelt den Baas, By Kinderen en by Meofchen, Hos veel verlangen 'er na dien Klaas, Welke altyd om hem wenfehen. Dc Kindrcn die mee Iujc en vlyt Hun best doen oin te leeren, Die loont hy met veel zoetigheid, En ook met tnooije Kledren. Zyn Knecht lykt zelfs wel een Kaptejn, Dien hy last geeft te zoeken Waar zoete of Boute Kindren zyn, Die hy dan kotnt bezoeken. d'&en brengt hy een Gardt, en d'and^r utedr Een Böek, om braaf te leeren: De Kinderen die hun Ouders zeer Gehoorzaam zyn, wil hy vereeren Met Koek, Banket cn Lekkemy, F.en Pop om med te fpeclen, Veel ander goed geeft hy daarby, Wien zou dit dan verveeien? Daarom, Kindren! leert met vlyt, Gebruikt toch wel uw Boeken, Dan zal Sint NICOLAAS altyd U met zyn gunst bezoeken. Gedrukt by de Erve de Weduwe JACOBUS va-i| fy jïMipNT; óp de Reguliers Breóflraat, te Amfterdaai.

De Spuije | 2016 | | pagina 26