aan een lokaal telefoonnet. Het college van B W schatte de belangstelling als volgt in: hoogstens 15 reflectanten voor eene aan sluiting aan het Rijkstelefoonnet te dezer stedeen waar vele particulieren zich wel niet zullen aansluiten.n) In de inleiding noemden we al dat in veel steden lokale telefoonnetten in de steden werden aangelegd door de Nederlandsche Bell-Telephoon Maatschappij. Vanaf 1895 probeerde de NBTM ook in Goes van de gemeente medewerking te verkrijgen voor de aanleg van een plaatselijk telefoonnet. De gemeente voelde hier niets voor en ver school zich in haar antwoord achter de on duidelijkheid die bestond over de juridische status van de telefoon. Op 4 november 1901 ontving het gemeen tebestuur van de NBTM zelfs een compleet uitgewerkt plan voor de aanleg van een plaatselijk telefoonnet. De gemeente was van mening dat de behoefte hieraan nog steeds te gering was. Zij antwoordde de NBTM: eenige personen hebben particuliere leidingen tusschen hunnen eigendommen aangelegdterwijl eenige handelarenban ken enz. zijn aangesloten aan het Telegraaf kantoor.12) In de telefoonlijst van 1904 is sprake van zes abonnees die een aanslui ting hebben met het Rijkstelefoonbureel (zie kader Telefoonlijst 1904). Telefoonkantoor Grote Markt Op 1 februari 1901 opende het Rijkstelefoon bureel in Goes. In de telefoongids van 1901 staat onder de plaatsnaam GOES vermeld: Te Goes bestaat alleen nog een intercom- Afb. 4. Telefoonpaal in de Korte Vorststraat. 37

De Spuije | 2016 | | pagina 39