Reacties van lezers Reimerswaal en Jacob van Deventer Van Jan J.B. Kuipers ontvingen we een reactie op het artikel van Adri Mackor over Reimerswaal. Hij schrijft: 'In het artikel van Adri Mackor over de be schrijving van Reimerswaal door Jacob van Deventer Spuije afl. 99, winter 2016) wijdt de auteur een vermelding en zelfs twee no ten aan een eerder publieksartikeltje van mij in Zeeuws Erfgoed 2015 nr. 4, 'De tiran van Reimerswaal'. Hij wijst op plaatsaan duidingen bij Van Deventers plattegrond in mijn artikel, die niet overeenkomen met de door hem verzamelde archiefgegevens. Het plaatje bij mijn verhaal over Adriaan van Reimerswaal had een puur illustratie ve functie en mijn topografische aandui- Zoekplaatje Van de heer C. Bierens uit 's-Heerenhoek kregen we een brief naar aanleiding van het zoekplaatje in de Spuijeaflevering 99. Hij schrijft: 'De foto's zijn weliswaar nieuw voor me, maar aangezien de paar- denkeuringen voorheen plaatsvonden in dingen zijn volledig gebaseerd op Van der Krogt 1995, zoals door mij keurig in het bijschrift en de literatuuropgave is aange geven. Voluit: RC.J. van der Krogt (eind- red.), Kaartbeschrijvingen bij C. Koeman en J.C. Visser, De stadsplattegronden van Jacob van Deventer (Alphen a/d Rijn 1995). Indien Mackor correcties op Van der Krogt c.s. heeft aangebracht, des te beter. Maar men kan nu eenmaal moeilijk gebruik ma ken van onderzoek dat nog niet is gepubli ceerd, en dat geldt zeker voor een bijschrift met puur illustratieve functie. Overigens: waar mijn aan Van der Krogt ontleende aanduidingen de aanduidingen van Mackor overlappen, is slechts een miniem verschil te constateren.' de gemeente Katten dij ke, d.w.z. te Wilhel- minadorp, houd ik het er op dat bedoelde foto's genomen zijn in Wilhelminadorp op een terrein links van het kanaal boven de brug gezien van Goes uit. Let op het water en de scheepsmast!' Afb. 1. Paardenkeuring voor het leger in Wilhelminadorp aan de Polderweg1930. (Collectie gemeentearchief Goes.) 54

De Spuije | 2017 | | pagina 56