verpachter dus niet altijd even gemakkelijk gehad! Jacob Laurus de Jager overlijdt te Kapelle op 29 oktober 1952 op negentigjarige leef tijd. De hoeve komt dan in handen van zijn dochter Elisabeth Huigje de Jager, die in 1916 te Kapelle is getrouwd met de in Ril- land-Bath geboren Frans Blok. Frans Blok is gemeentesecretaris en wordt in 1921 burgemeester van de gemeente Axel. Hij blijft dit tot zijn overlijden op 13 mei 1941. Hij is dan 51 jaar oud. De weduwe van de burgemeester blijft in Axel wonen en is op 22 juli 1964 overleden, 73 jaar oud, waar na de hoeve Werklust eigendom wordt van Jacomina Blok, de dochter van het burge- meestersechtpaar.4) Johannes Simonse (1910-1994) blijft tot in 1974 pachter en met zijn gezin bewoner van de hoeve. De hoeve wordt dan verkocht aan Joost Arie Waverijn uit Kruiningen, die de hoeve overdraagt aan zijn zoon Jan Waverijn.5) De boerderij wordt dan niet meer verpacht en door Jan Waverijn zelf in exploitatie genomen. Het einde van de hoeve In de jaren tachtig en negentig van de vori ge eeuw is het Kanaal door Zuid-Beveland aanzienlijk verbreed en de kanaaldijken zijn ook veel hoger geworden. Het kanaal is bij Wemeldinge in oostelijke richting ver legd en de sluizen bij Wemeldinge zijn bui ten gebruik gesteld, terwijl in Hansweert nieuwe sluizen zijn gebouwd. Ook zijn er nieuwe bruggen over het kanaal gemaakt, waaronder een nieuwe Postbrug. Hiervoor is onder meer de hoeve Werklust opgeofferd en niets van de oude situatie is nu nog in het terrein herkenbaar. Jan Waverijn is de laatste die op Werklust geboerd heeft. Hij heeft zijn eigendom in het algemeen belang Afb. 3. Foto omstreeks 1960 met Johannes Simonse en zijn zoon op de tractor. (Foto beschik baar gesteld door de kinderen van de pachter Johannes Simonse.) 57

De Spuije | 2017 | | pagina 59