Activiteiten september - december 2017 Zaterdag 23 september Buiten-Bevelandse excursie naar Zierikzee Bezoek aan de scheepsrestauratiewerf van museum Stads- en Commerciewerf en stadswandeling. Programma: 13.30 inloop met koffie en wat lekkers. 14.00 aanvang rondleiding scheepsrestauratiewerf. 15.30 aanvang stadswandeling met gidsen. Plaats: Stads- en Commerciewerf, Vissersdijk 2 te Zierikzee. Aanvang: 13.30 uur. Vrijdag 13 oktober Lezing door dr. Jan Zwemer: Het algemeen kiesrecht: de lange aanloop er naar toe en enkele opmerkelijke gevolgen. Naar aanleiding van de invoering van het algemeen kiesrecht honderd jaar geleden. Plaats: Amicitia, Schimmelpenninckstraat 14, Kloetinge. Aanvang: 19.30. Woensdag 8 november Lezing door Kees Stoutjesdijk en Wim de Meester, auteurs van het boek: De luch toorlog boven Zeeland deel 1 Noord-Beveland, dat in april werd gepresenteerd. In het boek is gekozen voor de beschrijving van de geschiedenis van de neergeschoten vlieg tuigen, hun vlucht, doel en over de bemanning. Ook is er aandacht voor de 'tegenstander' die het vliegtuig neerschoot. En niet alleen over deze periode, ook op hun vroegere en latere leven wordt uitgebreid ingegaan. Er is sprake van een grote mate van betrokkenheid van de auteurs. Dit uit zich in gedetailleerdheid, aandacht voor de mensen en hun omgeving en gebeurtenissen en voor hun vliegmachine. Plaats: Drenthehuis, Burgemeester P. Wissestraat 5, Geersdijk. Aanvang: 19.30 uur. Dinsdag 12 december Lezing door de archeoloog voor de Bevelanden Karei Jan Kerckhaert. Meer informatie over het onderwerp t.z.t. in de volgende Spuije en op onze website. Plaats: Amicitia, Schimmelpenninckstraat 14, Kloetinge. Aanvang: 19.30. Aanmelden voor excursies via info@hkdebevelanden.nl of bij Gerard van der Wal, Dorpsstraat 16, 4485 AH Kats, 0113-601685. (lenontwerp@zeelandnet.nl.) 43

De Spuije | 2017 | | pagina 45