organiseren of ritjes met typisch Zeeuwse rijtuigen. Zoo mogelijk zal de tentoonstel ling ook diensbaar gemaakt worden aan de industrie, zoo werd gewezen op de oesterteelt in Yerseke en de bollenteelt in Schouwen, welke hier mooie reclame kunnen maken. Het was uitdrukkelijk de bedoeling dat het een Zeeuwse manifestatie zou worden, niet alleen een Walcherse. Als periode van uitvoering van de plannen dacht men aan juli/augustus 1913.12) Op Zuid-Beveland werd in het najaar van 1912 een sub-commissie gevormd die namens de Zuid-Bevelandse gemeenten het contact zou onderhouden met de organisatie in Middelburg. Voorzitter was burgemeester J.B. de Beaufort van Goes en secretaris werd burgemeester J.G.P. Timans van 's-Hee- renhoek. De commissie telde een tiental Bevelandse leden, waaronder directeur H.A. Hanken van de Wilhelminapolder, aannemer J. Lindenbergh uit Wemeldinge en de burgemeester van Kortgene A.G.C. Danckaerts.13) Aan Zeeuwse kunstenaars werd een oproep gedaan om ontwerpen in te zenden voor een reclameplaat voor de tentoonstelling. Hier kwamen acht reacties op. Voor het affiche koos de commissie voor het ontwerp 'Middelburg bovenal' van F.P. d'Huy Czn. uit Middelburg. Het stelde voor een Walcherse ringrijder te paard, met het silhouet van de stad Middelburg op den achtergrond,,14) Het Middelburgse comité deed een beroep op gemeenten en organisaties in heel de pro vincie om een financiële bijdrage te leveren aan de kosten van de organisatie. Sommige gemeenten wezen dat af, maar er waren er ook veel die bijdragen van 10,- of 25,- gaven. Soms duurde het even voor er een besluit was, zoals in Wissenkerke, daar wilde de gemeen teraad het verzoek eerst nog eens beslapen. Daarnaast kregen de gemeenten een verzoek om kunst- of gebruiksvoorwerpen in bruikleen af te staan voor de tentoonstelling. Afb. 3. Prentbriefkaart met de deelnemers aan het ringsteken op 29 juli in de Abdij ter gele genheid van de tentoonstelling Middelburg Plan 1913 (16 juli - september), opgesteld op het Abdijplein te Middelburg, met op de achtergrond de Witte Toren met Muntpoort in de steigers. (Zeeuws Archief, Zeeuws Genootschap, Zelandia Illustrata, Prentbriefkaarten, nr. 3673.) 13 Deelnemers aan het ringrijclen op 29 Juii in de Abdij

De Spuije | 2017 | | pagina 15