Afb. 5. Oud-Zuid-Bevelandse kamer. (Zeeuws Archief, Verzameling Aanwinsten Rijksarchief in Zeeland 1955-1999, inv.nr. 1981.227.1, bladnr. 11.) Residentie-Solisten-quintet onder leiding van Mile Yvonne de Marigny en van de heer Q.J. van Trigt, liederenzanger uit 's-Gra- venhage, die van meening is, dat Plan 1913 een nationaal karakter moet dragen en daarom uitsluitend Nederlandsche liederen zingt, o.a. de zoo gunstig bekende van den Vlaamschen zanger Emiel Hullebroeck.22) Op 17 juli 1913 ging de tentoonstelling open voor het publiek. Bezoek van het koningklijk paar Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik reisden in 1913, zeker die zomer, stad en land af om overal tentoonstellingen en activiteiten te bezoeken. Op zaterdag 30 augustus was Zeeland aan de beurt: het koninklijk paar zou de tentoonstelling in Middelburg bezoeken. Al wekenlang hing het bezoek in de lucht, maar nu was het eindelijk zover. Niet alleen Middelburg zou worden aangedaan. De gasten arriveerden per trein in Goes en van daaruit ging het met de auto verder. In Goes was de te volgen route uitbundig versierd met de nationale driekleur en velen liepen al vroeg rond met oranje sjerpen en vlaggetjes om de koninklijke gasten te begroeten. Er was muziek van de harmoniën Euphonia en Hosanna. Een grote menigte verzamelde zich in de loop van de ochtend op het Stationsplein om maar niets van de aankomst te misen. Om 10.40 uur arriveerde de koninklijke trein en de koningin en prins Hendrik werden begroet door de commissaris der Koningin, mr. J.H. Dijckmeester en burgemeester J.B. de Beaufort van Goes. Nadat koningin en prins door een alleé van bloemen en planten geschreden warenstapten ze in de gereed staande auto's om aan de tocht te beginnen, luid toegejuigd door de Goesenaren. De rit kon helaas niet over de Grote Markt dank zij de minder Koninklijke kermis, die op 't oogenblik onze gemeente ontsiert en den Hoogen Bezoekers natuurlijk bespaard diende te wordenzoals de verslaggever van nieuws blad De Zeeuw opmerkte. Een krant die niet positief stond tegenover dergelijk vermaak. 16

De Spuije | 2017 | | pagina 18