Afb. 7a en b. Wassen hoofden van poppen, gebruikt op de tentoonstelling van klederdrachten in Middelburg, 1913. (Collectie HMDB, foto's Koen van Rooijen.) Daarna werd de tentoonstelling bezocht, waarna het gezelschap om één uur naar de woning van de commissaris der Koningin aan het Abdij plein trok om het noenmaal te gebruiken. Voor die gelegenheid waren veel Zeeuwse prominenten uitgenodigd. Buiten op het Abdijplein was er een wedstrijd ringrijden en zo nu en dan kwam de Koningin even voor het raam kijken. Na afloop feliciteerde ze de winnaar, de Middelburger Lieven Pieterse en die ontving een fraai gedreven, zilveren theeblad, met opengewerkten rand en in het midden gegraveerd een W. gedekt met een kroon en den datum. Op het plein waren tegen die tijd ongeveer 950 bezoekers aanwe zig en die konden genieten van een zonnetje, nadat het eerder op de dag somber en wat regenachtig was geweest. Tegen half vier stapte het koninklijk paar in de auto en reed naar het station waar men, na afscheid genomen te hebben de heren Dijckmeester en Van den Brandeler, om kwart voor vier weer op de koninklijke trein stapte. Dra volgde het sein van vertrekken, een laatste vriendelijke groet en de trein reed weg, luide toegejuicht door de meningte, die bij het station was samengestroomd.23) Het slot van de tentoonstelling Op zaterdag 6 september werd de tentoon stelling na ruim zeven weken gesloten. Die laatste dag kwamen er nog zeer veel bezoekers, ongeveer 1.500. Het totaal aantal kwam daarmee op ruim 22.000. Vooral de laatste weken trokken veel bezoekers, mede doordat de toegangsprijzen op sommige dagen verlaagd waren. In plaats van 50 of 25 cent, bedroeg de entree toen soms niet meer dan 10 cent. In de Middelburgsche Courant leverde dat een enthousiaste beschouwing op met veel waardering voor de organisatie. In nieuwsblad De Zeeuw was het commen taar kritischer. Het was wel een succes geweest, maar dat succes had groter kunnen zijn. De commentator vond dat de prijs eerder verlaagd had moeten worden, dan hadden er veel meer bezoekers getrokken kunnen worden. Misschien wel 30.000. Nee, het Middelburgse publiek had niet echt met de tentoonstelling meedegeleefd. Met uitzon dering van 30 augustus, bij het koninklijk bezoek.24) Op 12 februari 1914 hield het organisa tiecomité de slotvergadering. Er was over 18

De Spuije | 2017 | | pagina 20