Afb. 10. KattencLijke, de school jongens in hun matrozenpak tijdens de optocht op 18 juli 1913. (Collectie gemeentearchief Goes.) een nummer van het Nieuwsblad van Kattendijke uitgebracht, op oranje papier, met nieuws over het feest en over de bevrij ding van de Fransen.29) Het onafhankelijkheidsfeest in Goes In Goes begon men tegen het eind van 1912 na te denken over de organisatie van een jubileumfeest. Zoals gezegd was burgemeester De Beaufort voorzitter van de sub-commissie Zuid-Beveland van het organisatiecomité. Na een eerdere afwijzing wilden B W van Goes half november toch 40,- aan de Middelburgse tentoonstelling bijdragen. De gemeentraad voelde er wel voor om ook in Goes een feest te organise ren, een vrijheids feest, een eeuwfeestzoals raadslid De Witt Hamer zei.30) Het bestuur van de buurtvereniging Lange Kerkstraat belegde daarvoor op 16 december Afb. 11. Kattendijke, een deel van de optocht met praalwagens op 18 juli 1913. (Collectie gemeentearchief Goes.) een vergadering in de Prins van Oranje. Vier buurtcommissies en een aantal andere belangstellenden waren op komen dagen. Unaniem waren ze van mening dat er een feest moest komen, maar concrete plannen waren er nog niet. Besloten werd om alle Goese buurtverenigingen uit te nodigen voor een volgende bijeenkomst op 8 januari. Bij die vergadering, die goed bezocht lijkt te zijn geweest, werd de burgemeester tot ere-voorzitter benoemd en de wethouders tot ereleden. Tien heren uit verschillende straten en van verschillende gezindten werd gevraagd een comité te vormen. Sommigen bedankten meteen voor de eer, zodat er ook na deze vergadering nog geen definitieve commissie was.31) Die kwam er ook niet, want er kon niet voldoende steun gevonden worden om de plannen te helpen verwezenlijken. Op 22

De Spuije | 2017 | | pagina 24