Activiteiten december 2017 - april 2018 Zoekplaatje Spuije 101 Dinsdag 12 december Lezing door de archeoloog voor de Bevelanden Karei-Jan Kerckhaert. Over archelogische actualiteiten en vond sten op Noord-Beveland. Plaats: Amicitia, Schimmelpenninckstraat 14, Kloetinge. Aanvang: 19.30. Woensdag 17 januari Lezing over boerderijen op Oost-Zuid- Beveland door Rinus Sinke. In zijn in 2016 verschenen boek 'Boerderijen in Oost-Zuid-Beveland en hun bewoners' belicht hij de boerderijen in Reimerswaal van vroeger en nu. Op het moment van de lezing zal mogelijk ook zijn tweede boek over dit onderwerp uitgekomen zijn. Plaats: Dorpshuis Apeldoorn, 2e Vlietweg 9, Oostdijk. Aanvang: 19.30 uur. Woensdag 14 februari Lezing over de historische roman Jan Catoen door auteur John Brosens. In 2017 is deze roman verschenen, die zich voor een deel afspeelt op Zuid-Beveland, aan het eind van de achttiende en begin negen tiende eeuw. Uiteindelijk eindigt bendeleider Jan Catoen op 24 september 1802 zijn leven aan de galg in Middelburg. Plaats: Torenkamer Slot Oostende, Singelstraat 5, Goes (er is een lift aanwezig). Aanvang: 19.30 uur. Donderdagmiddag 15 maart Lezing met foto's van Charles Linssen, oud-wethouder gemeente Goes. In 2015 verscheen zijn fotoboek Over Zeeland en binnenkort verschijnt er weer een fotoboek van Charles Linssen. Een foto graaf die ons op professionele wijze Zeeland laat zien, begeleid met poëtische teksten. Een ras-verteller die met enthousiasme ons meeneemt in zijn verhaal. Plaats: Zorggroep Terweel, Joannaplantsoen 1 te Goes. Aanvang: 14.00 tot 16.00 uur. Vrijdag 20 april Jaarvergadering met na de pauze lezing van Kees Slager over de geschie denis van het eiland Tholen. Het nieuwe boek van schrijver en journa list Kees Slager uit Poortvliet gaat over de geschiedenis van het eiland Tholen. Het 672 pagina's tellende werk brengt de geschiedenis van het eiland tot leven. Slager werkt in het boek samen met verschil lende Tholenaren die hem voorzien van informatie. Plaats: Amicitia, Schimmelpenninckstraat 14, Kloetinge. Aanvang: 19.30. Naar aanleiding van het zoekplaatje in de vorige Spuije, aflevering 101, zomer 2017, ontvingen we twee reacties. De heer Kees van Damme, uit Heinkenszand, kon ons vertellen wie een van de afgebeelde boeren op de foto's is. Het betreft de man met het ronde gezicht, goed te zien op afbeelding 2. Het blijkt Jacobus (Ko) Nieuwenhuijze te zijn (geboren Nisse 15-1-1873, overleden Goes 24-11-1963), toen wonend aan de Landweg in 's-Heer Arendskerke. De andere persoon is niet herkend. Een tweede reactie kwam van de heer Bob Eefting, hij beheert de website www.kentekenzeeland.nl. Hij herkende geen personen, maar hij schrijft: 'Ik kan u wel vertellen dat bij afb. 1 op de achter grond de kentekenplaat K-22265 te her kennen is, die op het achterspatbord van de carrier (bakfiets met hulpmotor) van dhr. W.C. Wilde uit Goes zit gemonteerd.' Mocht de andere persoon alsnog herkend worden, dan horen we dat uiteraard graag. 45

De Spuije | 2017 | | pagina 47