Boekindruk: Twee keer Kimpe Afb. 2. Een Mustang jachtvliegtuig ligt na een noodlanding vleugellam in een bietenveld op Noord-Beveland. (Foto uit het boek.) van de Duitsers inzake hun luchtverde diging op Noord-Beveland, fragmenten gevonden, maar een apart hoofdstuk was wellicht op zijn plaats geweest. Waren er ook waarnemingsposten aanwezig? Werden er Rommelasperges gezet om luchtlandingen te voorkomen? Was er een Nederlands lucht verdedigingssysteem aanwezig in 1940 en was er een geallieerd luchtverdedigingssys teem na de bevrijding van Noord Beveland? Op deze vragen kreeg ik slechts gedeeltelijk antwoord en wellicht is het daarom aan te bevelen met een aanvulling te komen op deze onderdelen zodat het een alles omvattend boek wordt over de luchtoorlog in Zeeland. Maar ondanks deze kritische opmerkingen kan ik alleen zeggen: koop het boek en ik zie uit naar deel 2 en 3. Gerard van der Wal Lo van Driel, Een getekend leven. Reimond Kimpe. 368 pagina s, 120 afb. kleur, Middelburg 2016ISBN: 9789079875788, Verkoopprijs: 24,90. Reimond Kimpe. Het leven van Jezus in Veere en omstreken. Ingeleid en toegelicht door Lo van Driel. Middelburg: Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, 2017, ISBN 978-90-70534-56-1, 220 blz. Verkoopprijs 19,90. Lo van Driel leverde met Een Getekend Leven. Reimond Kimpe, een zeer gedegen en op uitputtend onderzoek gebaseerd boek af over deze kunstenaar. Als een chirurg ontleedde hij zijn onderwerp, waarbij het gebruik van het scalpel niet werd geschuwd. Met een zekere ironie beschreef Van Driel de lotgevallen van de kunstenaar; door de vasthoudende speurzin van de schrijver kwam een schat aan onbekend materiaal boven water. Van Driel noemde het boek in gespeelde bescheidenheid een biografische 47

De Spuije | 2017 | | pagina 49