's Gravenpolder heeft weer een kunstwerk! Eef van Brummelen Honderden schoolkinderen en tientallen inwoners waren aanwezig bij de onthulling op 28 maart 2018 van het nieuwe kunst werk in 's Gravenpolder: De Levensboom. Het is ontworpen door de Goese kunstenaar Hans de Win en gemaakt door de inwoners. De openingshandeling werd verricht door de jongste deelnemer, Cassidy van Leeuwen (4) en de oudste, Adriaan Eckhart (91). De Levensboom siert de muur van dorpshuis Ons Dorpsleven in de Poelvoordestraat. 's-Gravenpolder zonder Hans de Win is geen onbe kende in 's-Gravenpolder. In 1989 besloot de gemeente in de Kunst- en Cultuurnota Voorbij het alledaagse dat in elke kern van de gemeente Borsele een kunstwerk moest komen. Dat zou de kern een extra herkenningspunt geven, bijdragen aan de verfraaiing van de omgeving en een laagdrempelige bijdrage zijn aan de integratie van kunst in de samenleving. 's-Graven- polder was in 1994 aan de beurt. Toen werd de door De Win ontworpen De Zuil (in de volksmond De totempaal), op het Klimopplein geplaatst. Op dat parkeerterrein werd de metershoge zwart-wit betegelde paal steeds slacht offer van aanrijdingen. Toen er ook problemen ontstonden bij het onderhoud werd in december 2011 besloten het kunstwerk te verwijderen. In 2016 bestond 's-Gravenpolder 700 jaar en het was dus tijd voor iets nieuws. 700 jaar: Tijd Zevenhonderd jaar terug in de tijd brengt ons in 1316. Toen ontstond een bescheiden nederzetting midden in de polder van de graaf (des graven polder). Deze was ont staan toen in het jaar daarvoor de Hollandse Afb. 1. De Levensboom, uitsnede. (Foto Warner Wieten.) 19

De Spuije | 2018 | | pagina 20