Afb. 3. De oude Postbrug gezien vanaf de zuidelijk daarvan gelegen nieuwe Postbrug. De verbreding van het kanaal richting Oosterschelde is al gereed gekomen. (Gemeentearchief Reimerswaal uit de collectie M. van de Parel (21-02-02).) passeren van een picknickplaats (bankje) rechts van de weg een bruggetje liggen over een brede watergang. Iets verderop loopt de watergang onderdoor de Reeweg in ooste lijke richting de Moer in. Tussen deze twee laatstgenoemde punten heeft een boerderij gelegen, die in 1851 is verdwenen. De plaats waar de hoeve lag is nu voor een gedeelte onderdeel van een watergang. Die watergang is er gekomen geruime tijd nadat de hoeve al was verdwenen. Deze watergang had vóór de uitvoering van de kanaalwer- ken in de jaren tachtig en negentig van de vorige eeuw een functie in de afvoer van overtollig water uit de Moer richting kanaal, naar het gemaal De Moer, niet ver van de Postbrug gelegen. Het gemaal De Moer ligt in de nieuwe situatie verder weg richting Vlake (zie afb. 4). Het oude gemaal De Moer is bij de realisering van de kanaal- werken gesloopt. De hoeve lag in de hoek Benoorden den Dankersenweg op een perceel van een half gemet (is 150 roeden) groot, grenzend aan de Breedeweg (is nu de Reeweg). De overlopers van Yerseke vanaf 1547 maken het ons gemakkelijk de eigenaren van de hofstede op te zoeken. In de overlopers, die om de zeven jaar opnieuw gemaakt werden en als de voorloper van het kadaster zijn te beschouwen, worden de namen van de eigenaren vermeld met de toevoeging dear hij op woont of daer sijn huijs op staet. Die toevoeging staat er bij raadpleging van de overlopers overigens niet altijd bij. In dat geval is de speurtocht in de overlopers een stuk lastiger. (Zie bijlage A voor de opsom ming van de eigenaren.) Was er vóór de vermelding in de overloper van 1547 ook al bebouwing aanwezig? Over de periode voor de vermelding in de 4

De Spuije | 2018 | | pagina 5