Nieuwe voorzitter gezocht voor de Vrienden van het Museum Wegens het aftreden om gezondheids redenen van de huidige voorzitter zoeken wij op korte termijn een enthousi aste nieuwe bestuursvoorzitter voor de Vereniging van Vrienden van het Historisch Museum De Bevelanden. Wij zien graag een kandidaat met de vol gende kwaliteiten: - bestuurlijke ervaring - belangstelling voor cultureel erfgoed - een breed (politiek) netwerk - goede contactuele eigenschappen Zijn/haar taken zullen zijn: - leiding geven aan het bestuur van de Vereniging van Vrienden van het HMDB en haar activiteiten; - het creëren van een breed maatschappe lijk draagvlak voor het museum o.a. door netwerken en ledenwerving; - contact onderhouden met het Stichtingsbestuur van het museum en de bedrijfsleider van het museum. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de heer M. (Rien) Freriks, tel.: 0113-22 78 40 e-mailadres: mfreriks@zeelandnet.nl Reacties van lezers Van dr. C. Rooze-Stouthamer uit Ellewoutsdijk ontvingen we een reactie op de boekindruk in de Spuije, aflevering 104, door Hester van Rees. Zij schrijft: 'In de Spuije (zomer 2018) staat een mooie bespreking van het boek van Anna van Suchtelen, Versailles aan de Schelde. Daarin komen echter wel enkele onjuistheden voor die om rechtzetting vragen. Op p. 46 wordt beweerd dat Freek en Guusje van Hattum geen mannelijke nakomelingen hadden. Het tegendeel is waar: in 1938 werd hun derde kind, een zoon, te Londen geboren. Martinus Johannes werd hij genoemd naar zijn grootvader. Momenteel is hij woonachtig in Nieuw- Zeeland en onderhoudt regelmatig contact met zijn familie. Ook de zin met Guusje komt er een einde aan de reeks ambachtsvrouwen is niet correct. Tot op de dag van vandaag mag Ellewoutsdijk zich verheugen in de aan wezigheid van een ambachtsvrouw, in de persoon van mevrouw A. Pesch-van Hattum. Ellewoutsdijk koestert zijn tradities!' 15

De Spuije | 2018 | | pagina 17