HierbDttn een kletJe van bot tpottïllegiulg. dat een noodlanding rrtoet! maten op oen tarweveld won dhr. Meolerhorg. In 1935 gebeurde er nogal wat op Werklust Na Gerard Meulenberg is zijn zoon Matthijs pachter van Werklust geworden. Als we de kranten mogen geloven gebeurde er in 1935 nogal het één en ander op de hoeve. Het begint ermee dat op een morgen in maart van dat jaar de werknemer van Matthijs Meulenberg, Jac. Wisse, met een wagen volgeladen met melkbussen op weg is naar de melkfabriek in Wemeldinge. Daar komt hij niet aan, want onderweg op de Boomdijk onder Wemeldinge schrikt het paard dat de wagen trekt van opwaaiend stro en springt opzij. Dit met het gevolg dat het paard en de wagen van de dijk rijden en de wagen kantelt. De voerman komt onder de wagen te liggen en nadat omstanders de man uit zijn benarde positie hebben bevrijd blijkt dat hij niet meer kan lopen. De arts Van Klinkenberg wordt erbij geroepen en die constateert een boven de enkel gebroken linkerbeen. Eerst wordt het slachtoffer per auto naar zijn woning gebracht en dan blijkt dat overbrenging naar het ziekenhuis in Goes noodzakelijk is. Het op hol geslagen paard wordt nabij het kanaal opgevangen. Tenslotte meldt de krant dat de gehele inhoud van de melkbussen verloren is gegaan en de wagen licht beschadigd is. Afb. 6. Foto uit de Yerseksche Courant, weekblad voor Zuid- Beveland en Walcheren van 29 juni 1935. (De foto is beschik baar gesteld door de heer J.J. W. (Johan) Eckhardt uit Yerseke.) In juni gebeurt er weer iets dat de kranten haalt. Sportvlieger F.J. Philips uit Eindhoven moet met zijn tweedekker wegens motorpech een noodlanding maken op een tarweveld van Meulenberg bij de Postbrug. De heer Philips kan, terwijl het vliegtuig de grond raakt tijdig uit het toestel springen, dit zonder letsel op te lopen. Hij was op weg van Brussel naar Haamstede en vervolgt zijn reis per auto. Het vliegtuigje is over de kop geslagen en wordt met een vrachtauto weggehaald. De hierbij aanwe zige monteur krijgt een deel van het vlieg tuig op zijn voet en dat komt zo erg aan dat doktershulp moet worden ingeroepen. Verder zijn door J.T., 25 jaar, timmermans knecht te Kruiningen twee kippeneieren bij Meulenberg gestolen, op 22, 23 mei en 1 juni. De dader is veroordeeld tot een geld boete van 15,- of vijf dagen hechtenis. Tja, het is niet saai op de hoeve van Meulenberg. In goed Nederlands noemen we dat petite histoire, maar het hoort allemaal bij de geschiedenis van Werklust. In 1936 is de boerderij met ruim 26 hectare gekocht door Jacob Laurus de Jager uit Kapelle. Na nog een aantal eigendomswisselingen in 42

De Spuije | 2018 | | pagina 44