Filmindruk: LADYBUG, THIS IS INEKE Gezien op Film by the Sea: LADYBUG, THIS IS INEKE, documentaire van Bo van Scheyen, 52 minuten, Nederland 2018. Afb.1. Filmposter van LADYBUG, THIS IS INEKE. Zo maar wat beelden: een vrouw wandelt langs het strand en zoekt naar oesterschel pen. Ze maakt er sieraden van. Dezelfde vrouw wandelt langs een prachtig paadje bij de Zwaakse Weel. Ze heeft het best wel druk, vertelt ze, daarom heeft ze de natuur nodig. Om weer rust te vinden. Ze loopt met een rolkoffertje door de drukke straten van New York. Ze vindt die metropool inspi rerend en enerverend en ze geniet er met volle teugen van. In Zeeland kunnen we dit jaar niet om ontwerper/kunstenaar Ineke Otte ('s-Heer Abtskerke 1952), uit Goes, heen. Ze was in juni dit jaar de eerste Artist in Performance van de Zeeuwse Bibliotheek. Met een modeshow, gelopen door familie en vrien den, werd haar expositie 'Natuurlijk!' (met sieraden, kunst- en glasobjecten) geopend. En op 9 september jongstleden ging bij Film by the Sea de documentaire van Bo van Scheyen over haar in première: Ladybug: this is Ineke. Natuur en kleuren Otte werkt haar hele leven al met kleur. Heldere frisse kleuren maken dat ze zich goed voelt. En dat is aan haar kleding goed te zien. Voor haar kleinkinderen is ze dan ook 'Oma Kleurtje'. Maar niet alleen haar kleding is kleurrijk, alles wat ze maakt is dat. De natuur is haar inspiratiebron. Of het nu gaat om wolken, water, dieren of planten. Ze vormen een rode draad door haar projecten en collecties. Bekend is ze vooral van haar sieraden, met kettingen en ringen met onder meer ratjes, mosselen en bloemen. Ze worden gedragen door allerlei beroemdheden, van koningin Maxima tot het Amerikaanse stijlicoon Iris Apfel. Hi Iris, I am Ineke Otte, the lady of the ladybug bracelet... Ze staat in New York in de lobby van het appartement van dit 95-jarige stijlicoon. Apfel is te ziek om haar te ontvangen, maar is dankbaar voor het cadeau dat Otte achterlaat. Vrouwen die mijn werk dragen, voelen zich anders, zegt Otte. Ze willen zich onderscheiden. Internationaal succes Met haar sieraden stond ze jarenlang op beurzen in Milaan, Parijs, New York, Miami en Dubai. Otte ontving verschillende internationale prijzen en haar werk wordt wereldwijd verkocht in galeries en muse umshops, onder meer die van het Museum of Modern Art in San Francisco. Haar sieraden waren het eerste wat Han Polman, Commissaris van de Koning in Zeeland, zag liggen, toen hij daar op bezoek was. Hij zegt over Zeeuwen en Otte: We stralen niet altijd vanuit onszelf. Ik vind Ineke wel als Zeeuwse een van de uitzonderingen. Een Zeeuwse die straalt uit zichzelf. Die zichzelf op de kaart 47

De Spuije | 2018 | | pagina 49