zet en die daarmee ook de kracht en waarde van Zeeland verkondigt. Al twintig jaar leeft Otte van haar eigen werk. Zeeland en eigenlijk Nederland zijn 'te klein' voor haar. Volgens de modedeskundige loopt ze voorop met haar out of the box siera den. Ze produceert steeds meer 3D-geprinte objecten. En ze is misschien voor Nederland gewoon nog te vroeg met haar ontwer pen. Otte doet dan ook het meeste in het buitenland. Toch is haar werk ook heel dichtbij terug te vinden. Zo ontwierp ze het metershoge beeld bij de gesloten afdeling van Emergis en kan ik elke dag over de tegels lopen die zij heeft ontworpen bij de stadspoorten van Goes. Lijntje Ik bewonder de ongelofelijke verscheiden heid aan technieken die Otte beheerst en de constante drang zich te vernieuwen. Ze ontwerpt modesieraden, lampen, tafels, glasobjecten, sjaals, shirts en beelden. Ze is, zo zegt ze, dol op nieuwe technieken en nieuwe materialen. Ze heeft nog honderden ideeën en te weinig tijd om ze uit te voeren. Ik heb een lijntje met de kosmos. Ik hoef niet eens na te denken. Het komt gewoon tot me. Wat me raakt in dit filmportret is het ont moeten van een honderd procent Zeeuwse, die niets liever doet dan genieten van de Zeeuwse natuur en de rust, en tegelijkertijd met een ongelofelijke eigenzinnigheid en creativiteit de wereld bereist en verovert. Regisseur Bo van Scheyen zegt in de PZC: Ze is kleurrijk, flamboyant, lief, creatief en perfectionistisch. Dat maakt haar ook zo bijzonder en uniek. Ik hoop dat het publiek haar door deze film nog meer zal waarderen. Ik vond het een leuke kennismaking met een bijzondere gewone Zeeuwse. Informatie over vertoning van de film op: https://www.inekeottefilm.com/ Eef van Brummelen Afb. 2. Ladybug-ketting. (Ontwerp Ineke Otte.) Bronnen: https://www.inekeotte.com/ https://www.pzc.nl/zeeuws-nieuws/ grote-expositie-ineke-otte-in-middelburg~a3b53d6f/ https://www.pzc.nl/zeeuws-nieuws/ineke-otte-wie-mijn-sie- raden-draagt-voelt-zich-meteen-anders~ab54b326/ Kleurrijk portret van Ineke Otte, in PZC, 30 augustus 2018, bijlage Film by the Sea. 48

De Spuije | 2018 | | pagina 50