Rond half acht komt er een blauwe bus aangereden, met daarin onder andere koningin Beatrix. Het was de laatste keer dat zij haar verjaardag vierde in enkele plaatsen in een provincie. Dit keer de provincie Utrecht. Ze zou na Rhenen nog doorgaan naar Veenendaal. Welnu, ergens in een achterafstraatje stopte die blauwe bus. Koningin Beatrix stapte uit. Ik begroet Hare Majesteit en zeg: Majesteit, straks een plezierige dag in Rhenen en in Veenendaal, hoor. Anderen stapten ook uit de bus, toen ze me antwoordde: Ook veel plezier, hoor. Wijzend naar mij zei ze tegen anderen uit haar gezelschap: Kijk, daar staat de koning van Denemarken! Daar werd smakelijk om gelachen. Op een andere keer was ik in Middelburg. Harold Bergmann was toen net burgemees ter geworden van die stad. Toen kwamen koning Willem-Alexander en koningin Maxima naar buiten, uitgeleide gedaan door de kamerheer, mr. Asselberghs. Daar mocht ik mijn roep doen! De koning gaf me daarna een hand en merkte op: Meneer, wat hebt u toch een stem! Hoe komt dat toch? Mijn antwoord aan Zijne Majesteit luidde: Ik kom uit een gezin met liefst vijftien kinderen en als ik wilde dat men mij zou horen, moest ik wel een flinke keel opzetten. Mijn moeder hoopt al gauw 95 jaar worden. Het maakte me blij dat onze vorst toen zei: Wilt u uw moeder van mij feliciteren Je begrijpt dat ook mijn moeder hiermee erg verguld was enkele dagen daarna, toen ze haar verjaar dag vierde.' Wim wil graag eindigen met een roep van zichzelf, voor het concours in Kampen, op 31 maart 2018: Boeren, burgers en buitenlui! Hoort mij aan! Nee, loop niet door; blijf even staan! Want wat ik u nu ga vertellen dat doet heel Nederland verstellen Aanstaande zaterdag bij het internationale Kamper concours daar kunt u ze tegenkomen: De stadsomroepers en dorpsomroepers van Nederland! Zij gaan Kampen natuurlijk op de kaart zetten en daarom roep ik met trots om: U bent zaterdag in Kampen van harte welkom! Komt allen, komt allen! Hebt u dat goed gehoord? Zeg dat voort, zeg dat voort! Reacties van lezers De heer K. van Eersel wees ons op een fout onderschrift in de Spuije, aflevering 105, winter 2018, op pagina 5, bij afbeelding 2. Daar staat een afbeelding van dr. A. Kuyper, terwijl in het onderschrift staat dat het jhr. A.F. de Savornin Lohman is. Het juiste onderschrift is: Dr. Abraham Kuyper (1837-1920), 1905. (Bron: Wikipedia, https://josdouma.files.wordpress.com/2015/09/kuyper-75.jpg.) 32

De Spuije | 2019 | | pagina 34