Schuttershof De jaren zestig vorderden en verschil lende nieuwe bars in Goes openden hun deuren, zoals Bar Chalet aan de Opril (Cees Hogesteger) en de bekende Ganzebar aan de Markt (Fam. Flipse, vanaf april 1967; geslo ten 1982). Top-40 hits werden aangekocht bij Stroom. Tom Rentmeester werkte hier en Jan van Schaik, drummer van de bekende plaatselijke band The Shazams (zie onder), verkocht er platen. Het Schuttershof aan de Kreukelmarkt was toen al - de rock 'n' roll was opgevolgd door de beat - een gevestigde naam vanwege de vele landelijke top-acts die er optraden. Prettige bijkomstigheid was de aanwezig heid van snackbar Venetia, gedreven door de Italiaanse familie Zanetti, en automa tenhal Jacobs aan de overkant van het Schuttershof. Het Schuttershof beschikte over een grote en een kleine zaal. In de grote zaal traden ongeveer elke week landelijke bands op. In de jaren 1963-1966 waren dat onder meer Peter zijn Rockets, René His Alligators, The Golden Earrings en The Black Albino's. De Earrings verschenen al in 1964, dus vóór hun eerste hitsingle Please go uit '65. Hun repertoire bestond in die vroege periode ook uit nummers van The Shadows, The Ventures, en moderner repertoire van Beatles, Kinks en dergelijke. In de kleine zaal schitterden lokale en regionale bands als The Shazams en The Blitzkickers. Ook de Prins van Oranje bleef een locatie waar de top van de nederbeat zijn opwach ting maakte. Grote namen als The Motions en wat later Shocking Blue traden hier of in het Schuttershof op. De genoemde Shazams waren actief in de periode 1963-1968. De in 1946 geboren John Vos (bas, zang) schetste eind 2004 een druk weekend in 1965/66: Zaterdagavond met The Shazams in het Schuttershof in Goes. Na ons speelden dan bijvoorbeeld The Haigs, The Motions of ZZ De Maskers. Zondagmiddag om twee uur in La Cave in Vlissingen; dan pakten we de boot omstreeks zessen en reden bijvoorbeeld naar Westdorpe, Kloosterzande of Draaibrug. Afb. 4. Publiciteitsfoto van The Shazams. V.l.n.r.: John Hanssens, John Vos, Jan Tramper en Jan van Schaik. 18

De Spuije | 2019 | | pagina 20