De overige bezetting van deze band omvatte Jan Tramper (gitaar), Jan van Schaik (drums) en John Hanssens (gitaar). Vos, Van Schaik en Jan Tramper waren in 1963 met anderen begonnen als The Minstrels. Via Old Nick The Shazams werd het uiteindelijk The Shazams. The Blitzkickers, met leden uit Goes en Heinkenszand, kwamen voort uit het leerlin genbestand van de r.k. HBS Sint-Willibrord in Goes. Ze waren actief tussen ongeveer 1964 en 1967 en heetten eerst Chain Gang. Bezetting: Manneke (David) Egter van Wissekerke (sologitaar/zang), Blotje (Robert) Laumen (gitaar), Maxim Laumen (bas, zang), Ernst Bolsius (drums). Aanvankelijk speel den ook Dave van Roggen (gitaar) en Peter van Minde (drums) hierin. De band putte uit het repertoire van The Kinks, Spencer Davis Group, Them en The Animals (C.C. Rider was hun openingsnummer). The Blitzkickers traden in Goes ook op in café De Landbouw en De Veste, elders in Zeeland onder meer in De Sloep (Vlissingen). Maar ook in feestten ten en nachtclubs in België. Hun uitvoering van Gloria van Them kon oplopen tot twintig minuten. Manneke moest daarna eens 25 handtekeningen uitdelen, fantastisch is dat als je pas 16 bent. Hun bovenmaatse affiche vermeldde dat zij bekend waren van radio en tv, maar dat was gelogen, aldus Manneke in 2005. De Veste Op zaterdag 25 september 1965 opende burgemeester Huber van Goes aan de Keizersdijk 16 (vanaf 1997 de locatie van De Koperen Tuin) het nieuwe jongeren centrum met horecafaciliteit De Veste, in het gebouw van de jeugdkerk van de hervormde gemeente. In zijn toespraakje sprak Huber de hoop uit dat De Veste een duiventil mocht worden waar de jeugd in- en uit zou vliegen. En zulks geschiedde ook, mede dankzij de hier in september 1967 gestichte soos Walhalla en de concerten die er spoedig werden gegeven. Heleen Dekker uit Biezelinge bezocht in De Veste ergens in de latere jaren zestig het optreden van zangeres Shirley Zwerus, wier Big Boss Man in de Verenigde Staten zodanig de aandacht trok, dat ze daar in deze jaren voor lange tijd naartoe vertrok. Dekker: Eigenlijk was ik wat te jong, maar ik ging met mijn broer, die zes jaar ouder was. We zaten achteraan op een tafel, het was behoorlijk druk. Ik herinner me dat de zaal nogal kaal was, en ook klein. De idealen werden niet vergeten, getuige een Vredesmarkt die hier in septem ber 1968 werd gehouden. In 1969 vond in De Veste een negen uur durend popfestival plaats, met als trekkers de Amsterdamse band George Cash en CCC Incorporated, de hippieachtige broedplaats van enkele leden van het later zo beroemde Doe Maar. Afb. 5. Burgemeester Huber opent De Veste in Goes, 1965 (ZB Beeldbank Zeeland). 19

De Spuije | 2019 | | pagina 21