Behalve Polfliet maakten Piet de Keijzer (sax), Ebbo Gerritse (drums), Kees Platteeuw (piano) en Gerard Kramer (gitaar) er deel van uit. Louis Polfliet en Gerard Kramer vierden voordien met zangeres Liza Voois beschei den triomfen met het Trio Gerry, Louis and Liza. Het trio had in 1962 de Noordzeekust Talentenjacht van radio Veronica gewonnen en maakten de singles Rijkdom en Waar Is De Sleutel Nou?, een vertaalde cover van The Serendipity Singers waarmee ze op de NCRV-televisie te zien waren (1965). In 2000 herinnerde Polfliet zich: In Goes kon je in je blote kont over straat lopen, want ieder een zat die avond aan de buis gekluisterd. In 2010 zond Omroep Zeeland een interview uit met Louis Polfliet in 'De Zeeuwse Top 40'. Daarin sprak hij over de muzikale carrières van zichzelf en zijn zoon Danny Vera. Dat hij een talentvolle zanger en crooner was, is nog te beluisteren op YouTube, waar een filmpje op is geplaatst met een stukje van een reünieoptreden van dansorkest Enterprise (Kerst 1984). In zijn latere jaren was Polfliet bekender van zijn bloemenkiosk op de Koningsbrug in Middelburg. Zijn over lijden in oktober 2016 ging in de regionale pers niet onopgemerkt voorbij.1' Uh-hu en de andere tijden Op 1 december 1968 hield de laatste exploi tant van het Schuttershof het voor gezien. Voor de grote namen uit de Nederlandse popscene kon je enkele jaren later naar de in oktober 1969 geopende Vroone in Kapelle. In augustus 1969 had jongerensoos Fyfan intussen de kleine zaal van het Schuttershof betrokken om er dansavonden te houden. De soosleden waren tussen de 15 en 21 jaar. Alcohol werd niet verkocht; bezorgde ouders konden vanaf het balkon de avontu ren van hun kinderen desgewenst volgen. Andere, 'alternatieve' jongeren betrokken in december van datzelfde jaar het oude woongedeelte op de zolderverdieping van Het Schuttershof en vestigden hier de legendarische Goese soos Uh-hu, waar psychedelische en underground muziek de toon aangaf en vaak een dichte hasjwalm hing. Het werd wel een gelegenheid met een zekere reputatie. Ene 'Xtreme' meldde in 2013 op de site jointjedraaien.nl: Wiet- en hasj-varianten op de melodie van de Zuiderzeeballade zongen we al 40 jaar geleden in soos 'Uh-Hu' in Goes. Je moest twee trappen op in het oude Schuttershof om op de zolderverdieping te komen, alwaar de soos was. Rechercheur Bal kwam daar regelmatig op de klep vallen. Ooit hebben we daar een gietijze ren WC-spoelbak boven de toegangsdeur op scherp gezet, met de bedoeling dat hij een plens water op zijn kop kreeg. Ik weet nu nog zelfs het merk van de spoel bak: 'Kaklu'. Echter, ook de bak viel op zijn kneiter, wat hem niet vrolijk stemde. In Middelburg was enkele maanden vóór Uh-hu deprovadya?-afdeling Open de Beuk aan het Koorkerkhof geopend, ook meteen befaamd om de dichte walmen der softdrugs en wat dies meer zij. Andere tijden waren aangebroken, de alternatieve jeugdcultuur had zijn tenten opgeslagen in Midden-Zeeland, zoals onder meer de nog eerdere soos In Search for he Sun aan de Palingstraat in Vlissingen al had bewezen, alsook het neerstrijken van Pink Floyd in diezelfde stad en de in 1967 opgerichte, vooral Middelburgse psychede lische band Dragonfly met zijn bescheiden hitje Celestial Dreams (1968). En, terug op Zuid-Beveland, zou Krabbendijke zelfs de geneugten smaken van een soos genaamd Iron Butterfly. 'Rooie Theo' Het Schuttershof werd echter in juni 1972 gesloopt, om plaats te maken voor een parkeerterrein, dat begin jaren tachtig weer plaatsmaakte voor een winkelcentrum. De actiegroep 'Betere Binnenstad' had vergeefs tegen de sloop van Het Schuttershof gepro testeerd. De voor Uh-hu cruciale plaatselijke hippie 'rooie Theo' (Theo Schrijver, 1949 2005) kreeg een ruimte toegewezen achter het poortje van het voormalig Weeshuis (terrein Stadsschuur) en zette daar het sooswezen van Uh-hu nog een tijdje voort. Ook Middelburgers, zoals de auteur van dit artikel, bezochten deze subculturele oase wel, zoals ook Theo wel eens opdoemde in De Beuk. 21

De Spuije | 2019 | | pagina 23