Afb. 2. De bevrijding wordt gevierd op de hoek van de St. Adriaanstraat in Goes, op zondag 29 oktober 1944, tijd 14.32 uur. (Foto door J. Vissers, collectie gemeentearchief Goes.) die onder schot werden gehouden door een Canadees. Ik dacht: "Zou die ze dood schieten?" In m'n hart vond ik dat toch een beetje zielig voor die mof. Ik kijk langs die Duitsers heen en zie ik ineens mijn vader lopen. En die had ik al een paar dagen niet meer gezien, want hij zat ondergedoken. Ik ben naar hem toe gerend en met hem mee naar huis gegaan. Toen ik net thuis was, hoorde ik een harde knal. En toen ik weer terug ging naar de Westsingel was er een krater op de plek waar we hadden gestaan. Ik zag ik overal mensen staan huilen. Aan een vrouw die ik kende, vroeg ik wat er was gebeurd. Ze zei: "Je vrienden, Wim Wouters en Wim van Vliet zijn door een granaat getroffen en Wim z'n vader is dood en de buurman ook." Wat een drama was dat! Dat was toch wel een enorme domper op de bevrijdingsfeest. Ja, je moet 't zo zien dat als die oorlog langer had geduurd dan denk ik toch dat er van mijn generatie een aantal voor de rest van d'r leven mislukt waren. Onze onderwijzers hebben op school hun uiterste best moeten doen om van ons weer een beetje normale burgers te maken.' Simon Snoek trad in de voetsporen van zijn vader en werd drukker. Samen met zijn vrouw woont hij in Goes in een appartement op de negende verdieping, met uitzicht op die plekken waar hij als kind in de oorlog ooit kikkervisjes zocht nabij de Duitse bunkers. 33

De Spuije | 2019 | | pagina 35