Resultaten lezersonderzoek tijdschrift de Spuije Niemand kan ons tijdschrift beter beoordelen dan u. Daarom hebben we u gevraagd een vragenlijst in te vullen. Tweehonderdvijftien abonnees van de ongeveer 780 hebben dat gedaan! Dat is 28%. En daar zijn we erg blij mee, want daardoor is het onderzoek gelijk represen tatief. Hieronder een korte samenvatting (met afgeronde percentages) van de resul taten. Een uitgebreide weergave van de resultaten vindt u op onze website onder 'Lezersonderzoek Spuije'. Wie lezen de Spuije? U bent wat aan de 'grijze' kant: 55% is 70 jaar of ouder en 39% is tussen de 50 en 70 jaar. Het merendeel van u woont op de Bevelanden (81%) en wanneer u er niet woont heeft u er een connectie mee. Wat doet u met de Spuije? U leest de Spuije goed! 63% leest hem helemaal, 29% ongeveer voor de helft en 7% leest een bepaald artikel. U vindt namelijk de informatie altijd interessant (21%) of meestal interessant (69%). En wanneer u het blad gelezen heeft, bewaart u het (60%) of geeft het weg (29%). Waardering kwaliteit U mocht rapportcijfers uitdelen aan de omslag, de opmaak, de afbeeldingen, de leesbaarheid, de variatie en het niveau van de artikelen. Het hoogste score geeft u aan het inhoudelijk niveau van de artikelen: 81% waardeert dat met 'goed' tot 'zeer goed'. Daarna volgt uw waardering voor de lees baarheid: 74% waardeert dat met 'goed' tot 'zeer goed'. De gewogen gemiddelden liggen heel erg dicht bij elkaar (vandaar de cijfers achter de komma). Waardering rubrieken en artikelen 'Leuk' en 'heel leuk' vindt u de artikelen over historische onderwerpen (95%), gevolgd door de geschiedenis van personen (92%) en gebouwen (91%). Nog steeds leuk, maar het laagst scoren bij u de film- en boekbespre kingen (52%). Het merendeel van u mist niets (61%). Degenen die wel wat missen, hebben ons pagina's met suggesties cadeau gedaan. Is de informatie in De Spuije voorn interessant? 0,5 li 9.3 20.9% Ja, altijd Ja, meestal Soms Wee, nooit 46

De Spuije | 2019 | | pagina 48