Activiteiten december 2019 - maart 2020 Dinsdag 10 december Lezing over de archeologische vondsten iLnez2i0n1g9 over de archeologische vondsten Door de archeoloog voor de Bevelanden Karel Jan Kerckhaert Plaats: Dorpshuis Amicitia, Schimmelpenninckstraat 14, Kloetinge Aanvang: 19.30 uur Woensdag 15 januari Lezing over oude Zeeuwse volksliederen door Joop van den Bremen Joop van den Bremen is de drijvende kracht achter de website over streektaalmuziek. Hij zal ingaan op de Zeeuwse streektaal zang, en in het bijzonder de Bevelandse. Plaats: Dorpshuis 'Ons Dorpsleven', Poelvoordestraat 3, 's-Gravenpolder Aanvang: 19.30 uur Vrijdagmiddag 21 februari Lezing met foto's over Kapelle en omgeving door Ko Dek Sinds enkele jaren organiseren we in februari een middaglezing in een zorgcentrum. Deze keer oud-docent Ko Dek, die vele herkenbare beelden zal laten zien van Kapelle en omgeving. Plaats: restaurant Zorgcentrum Cederhof, Cederlaan 9, Kapelle Aanvang: 14.00 uur Zaterdagmiddag 21 maart Buiten-Bevelandse excursie naar museum Het Polderhuis te Westkapelle Het dijk- en oorlogsmuseum heeft drie permanente exposities. U loopt door de geschiedenis van 7 eeuwen dijk. In verschil lende vakken ziet u de kaart van de kustlijn uit die periode met de ontwikkeling van het dorp en de omliggende natuur. De expositie Westkapelle in oorlog heeft als rode draad 'Het dorp vertelt'. Op meerdere plaatsen vindt u luisterhoorns met herinneringen van inwoners. Plaats: Zuidstraat 154-156, Westkapelle Aanvang: 14.00 uur 48

De Spuije | 2019 | | pagina 50