Tot een echte samenwerking van de orga nisaties kwam het niet. Er was uiteindelijk geen overeenstemming met het comité voor de gymnastiekfeesten.2) Het was de verwachting dat deze uitvoerin gen veel publiek zouden trekken, waarvan horeca en middenstand goed konden profiteren. Die middenstand nam in de loop van mei dan ook deel aan de organisatie. De algemene vereniging Handelsbelang en de Rooms-katholieke vereniging De Hanze, die dat jaar vijf jaar bestond, gingen daarbij samenwerken met de VBV. Op 6 juni werden de plannen gepresenteerd. Er werd een 'Commissie van Uitvoering' opgericht die bestond uit twaalf personen, van iedere vereniging vier. De burgemeester van Goes werd erevoorzitter. Daarnaast waren ver schillende subcommissies ingesteld. De eerder geplande tweedaagse feestelijk heden waren intussen uitgegroeid tot een feestweek, van 16-23 juli 1921. De activiteiten zouden zich afspelen in en rond de sociëteit Van Ongenuchten Vrij. In de schouwburgzaal zou een fancy fair worden gehouden, georganiseerd door de VBV. In de overige zalen en bijgebouwen zou de middenstand uit Goes en omgeving hun voornaamste artikelen tentoonstellen. Ook groothandels en fabrikanten die hun waren wilden tonen, konden daar een plaatsje krijgen. Een speciale commissie had de zorg op zich genomen voor de noodige attracties, waarvan uit den aard der zaak het muzikale gedeelte niet zal worden veronachtzaamd. Voor de middenstand ging het er onder andere om te toonen, dat het veelal geheel overbodig is, voor het koopen van welk artikel dan ook, elders ter markt te gaan.3 Een week later was bekend dat voor het muzikale gedeelte de Goese muziekgezel schappen en een aantal muziekkorpsen uit andere Bevelandse plaatsen gevraagd zouden worden. Er zou zoo groots en intensief mogelijk reclame voor de feest- week worden gemaakt. De Goese vrouwen en dochters werden opgeroepen om onder andere handwerken, snuisterijen, beschil derde voorwerpen, huishoudelijke en luxe artikelen in te zenden voor de fancy fair.4) In een vergadering van de organisatie op 17 juni werd de reclameplaat voor de tentoonstelling goedgekeurd, die op tal van plaatsen in en buiten Goes, alsmede in spoorwegwachtkamers en op boot, tram en auto zal worden aangeplakt. Op de plaat was een vrouwenfiguur afgebeeld die 'VREEMID' schrijft, en verder praktische gegevens zoals 'feestweek' en '16-23 juli 1921'. Waarschijnlijk dezelfde vrouwenfi guur die op de oorkonde bovenaan op een schild is afgebeeld. De heer J.W. Krijnen uit de Piccartstraat zou voor verlichting zorgen, want zoowel bij den ingang, in de zalen als boven de vijver zullen electrische lampen met een groot lichtver- mogen worden aangebracht.5) Het programma De invulling van het programma verliep voorspoedig in de weken daarna. Er kwamen veel inzendingen voor zowel de fancy fair als voor de tentoonstelling. Ook de andere activiteiten kregen hun plaats in het programma. De muzikale bijdragen zouden iedere dag verzorgd worden door een ander gezel schap. In volgorde: Euphonia, Symphonie (beide uit Goes), Apollo uit Wissenkerke, Sinfonetta (Goes), de (militaire) stafkapel uit Bergen op Zoom en de week werd op vrijdag 22 juli afgesloten door Hosanna uit Goes. De ringrijderij die op zaterdag 23 juli gehou den zou worden, werd op veler verzoek verplaatst naar vrijdag, om 12.00 uur, daar dit voor de dames uit den landbouwenden stand gemakkelijker viel. Er waren zoveel inschrijvingen dat een aantal geweigerd moest worden. Er konden niet meer dan 25 sjezen meedoen. Een bijzondere activiteit was een betrouw- baarheidsrit voor motorrijwielen, solo en duo, motoren met zijspan en automobielen. Het zou een rit worden van ongeveer 125 kilometer, op woensdag 20 juli, door Zuid- Beveland en Walcheren. Enkele dagen voor de opening waren alle 43 stands voor de tentoonstelling bezet, terwijl er nog aanmeldingen binnen kwamen. De elektrische verlichting functioneerde zoals het moest en men was er ook tijdig in geslaagd om een installatie voor radio-tele- grafie en -telefonie aan te leggen. De organi satie was te bereiken onder nummer 84. 38

De Spuije | 2020 | | pagina 40