Afb. 2. De winkel van de firma J. Torbijn Jnr. in de Ganzepoortstraat te Goes. (Zeeuws Archief, Fotoarchief J. Torbijn, Goes, nr. TOR-1.) Er zou een theeschenkerij annex wafelbak kerij worden ingericht en in het westelijk deel van de tuin kwamen een oliebollen- kraam, een schiettent en diverse spelen. Ook wilde men een schietbaan inrichten voor het schieten met de flobertbuks.6) Op 16 juni wijdde de Nieuwe Zeeuwsche Courant een heel katern aan de Vreemid, deels redactioneel, maar voor een groot deel bestemd voor de deelnemende bedrijven om zich aan het publiek voor te stellen. Zo was er deelname van J. de Graag die een goud- en zilverwinkel had in Goes met een keursorteering van sieraden voor den boerenstand, P.A. de Ligny, die een dames- en herenkledingmagazijn had in de Lange Vorststraat en die kwam met enkele bijzondere artikelen en wel de wollen onder goederen van Jansen Tilanus, waarvoor hij de alleenverkoop had op Noord- en Zuid-Beveland. Ook de firma Th.J. van der Peijl-Huêt was aanwezig, met klompen, hooirijven, hooivorkstelen, zeisboomen etc. etc. Niet alleen bedrijven meldden zich aan, ook de Raad van Arbeid, met vrijwillige ouderdomsverzekeringen. Wie die afsloot voor enkele guldens per week verzekert zich daarmede het blijvend, goedkoop en nimmer betreurd genoegen van uitzicht op een onbezorgden ouden dag.7 Daar bleef het niet bij, want er waren onder andere stands met tabak, sigaren, suiker werken, zeeppoeders, messen, kapokma trassen, kristalwerk, ansichtkaarten, jams, rolstoelen, rijwielen, vogelvoer en zaden, corsetten, mantels, orgels en piano's. Een bonte verzameling koopwaar. Ook op de fancy fair was een enorme verscheidenheid aan inzendingen te zien, zoals bloemen, boeken, muziekinstrumen ten, handwerken en snuisterijen. Er was plaats ingeruimd voor een Maggie-stand, 39

De Spuije | 2020 | | pagina 41