waar men gratis een proefje van de bekende producten kan genieten, en een stand van de wed. van Doesburg met de Frou-Frou-koningin, voorts een draaiende Kwattamolen. Tevens konden de bezoekers raden hoeveel koffiebonen er in een grote fles zaten. Lijst met een aantal deelnemers aan de Vreemid 1. J. Torbijn jr., schrijfspullen en ansichtkaarten, Goes 2. Magazijn Poley, manufacturen, Goes 3. Fotogr. Atelier A.W. Verschoore de la Houssaye. Goes 4. Coöperatieve veevoederfabriek, Goes 5. Glaswinkel J.M. Broekstra, Goes 6. N.V. Bouwstoffenhandel v.h. M.D de Putter, Goes en Vlissingen 7. J. de Graag, goud en zilver, Goes 8. P.A. de Ligny Dames en Heren kledingmagazijn, Goes 9. Littooy, grossier, Goes 10. C.P. Simons, goud en zilver, Goes 11. J.J. Snoodijk, rijwielhandel, Goes 12. H. Blok Zn Matrassen, Kapelle 13. A.S.J. Dekker, orgels, Goes 14. Th.J. van der Peijl-van Haer, klus- spullen, Goes 15. Magazijn A. Wilking, Goes en Hulst 16. Houtwarenfabriek Th.J. van der Peijl, Goes 17. Stoommeubelfabriek 'Zeelandia' van Belderok Van Roo, Middelburg. De opening zaterdag op 16 juli Dit alles werd zaterdag 16 juli rond 14.00 uur geopend. Eerst hield de voorzitter van het Vreemid-comité, P. Oosterbaan, een toespraak. Daarin roemde hij de samen werking tussen VBV en middenstands verenigingen en sprak de hoop uit dat er meer initiatieven zouden volgen. Het ging bij de feestweek ook om het vergroten van de bekendheid van de VBV en de midden stand kon in de economisch slechte tijd van begin jaren twintig, wel wat steun gebruiken. Vervolgens kreeg burgemeester G.A. Hajenius het woord, die de opening verrichtte. Daarna maakten de genodigden een rond gang over het terrein en om 15.00 uur mocht het publiek naar binnen. De toeloop was groot en de mensen ver maakten zich opperbest bij de concerten van Euphonia en de vermakelijkheden in de tuin. Er kwamen die dag tussen de 600 en 700 bezoekers.8' De belangstelling bleef ook goed in de dagen daarna, zeker op dinsdag, marktdag, was er al snel een gezellige drukte en het was een aardig gezicht de verschillende kleurige kleederdrachten door den tuin te zien wirrelen. Er waren in de tuin nog enkele nieuwe attracties bijgekomen: een messen- werptent, een snelfotograaf, een pijlwerp- tent en een Oud-Hollandsche schiettent. De tentoonstelling was geopend 's middags van 13.30 tot 17.30 en 's avonds van 19.00 tot 23.00 uur. Op dinsdag konden de bezoe kers er al vanaf 10.00 uur terecht. Andere manifestaties die week Het zouden nog drukke dagen worden in Goes, want de volgende dag vond het zangconcours plaats dat georganiseerd was door de Zeeuwsche Zangersbond. Het speelde zich af in Klein Frankrijk. Vanaf Slot Oostende zou een optocht gehouden worden door een groot deel van de stad, met zang, muziek en vaandels, om te eindigen op het festivalterrein. Met meer dan 2.000 betalende bezoekers bleek het een groot succes. Daarna was het de beurt aan de gymnasten. Die hielden hun uit voering in Goes ter ere van het dertigjarig jubileum van de vereniging Volharding. Hun feest begon op vrijdagavond in de Prins van Oranje, met een Eereavond. Op zaterdag waren de wedstrijden en ook weer een grote optocht door de stad. Naast de 1.000 gymnasten werd een grote publieke belang stelling verwacht.9' De betrouwbaarheidsrit en het draadloos concert De Vreemid ging intussen op woensdag 40

De Spuije | 2020 | | pagina 42