Afb. 6. De Turfkade in Goes, met links de orgelfabriek van de firma Dekker. (Zeeuws Archief, Fotoarchief J. Torbijn, Goes, nr. GOE-194.) het comité op te heffen. De sprekers keken tevreden terug op de geslaagde feestweek en voorzitter P. Oosterbaan en zijn vrouw kregen als dank voor de werkzaamhe den een fraai theeservies aangeboden. Secretaris A. Arnoldi legde er de nadruk op dat het servies niet was bekostigd uit de Vreemid-kas, maar dat de kosten door de leden onderling zijn bestreden. Penningmeester T. Faberij de Jonge kon melden dat er nog 2.600,- in kas was. Er moesten nog een paar rekeningen betaald worden en men wilde een klein bedrag in kas houden om de eerste kosten van een nieuw plan te kunnen betalen, want Vreemid mag niet sterven, was de gedachte. Er viel zodoende 2.400,- te verdelen. Daarvan was de ene helft voor de VBV en de andere voor de beide middenstandsvereni gingen, zoals vooraf afgesproken. Tot slot werd besloten om als afscheid iedereen die aan de feestweek had meegewerkt uit te nodigen om samen naar de vertoning van de film Neerlands volksle ven in de lente te gaan kijken. Op maandag 21 november zou die vertoond worden in de 'Witte Bioscoop' van de heer Van Liere. Het voorstel werd enthousiast ontvangen.15' De bioscoopzaal was gevuld met genodig den toen de film vertoond werd. De samen stellers D.J. van der Ven en I.A. Ochse waren aanwezig om een toelichting te geven. Componist Julius Röntgen had illustratieve muziek bij de film geschreven, die werd uitgevoerd door mevrouw Fokkema. De film toonde plaatsen en gebruiken uit heel Nederland, zoals paasvuren in Overijsel, de meiboom in Limburg en zeilwedstrijden in Friesland. Veel aandacht was er voor Zeeland, met opnames uit Ellewoutsdijk, met beelden van het voor jaar op de hofstede van M. Meulenberg en handboogwedstrijden. 43

De Spuije | 2020 | | pagina 45