Afb. 3 en 4. Voorbeelden van lappen met 'Randjes'. mensen van nu. Zij zetten zogenaamde 'randjes' op papier en maakten er patronen van. Eens per week, een jaar lang werden twee randjes op Facebook gezet voor geïnteresseerde bor duursters. De 'volgers' bleken zo enthousiast dat de dames niet anders konden dan hierop voortborduren. Al in het eerste jaar, in 2014, bleek dat de randjes in heel verschillende uitvoeringen werden nagemaakt. Daar borduurden de dames op door. De randjes werden wat ingewikkelder en er werden medaillons aan toegevoegd, als idee voor bovenaan de randjes. Voor de borduursters was het een stimulans om ook zelf motieven uit te denken en aan te brengen tussen de randjes of rondom de lap. Er werden tafellopers gemaakt, lapjes op een nieuwe manier gecombineerd, eigen motieven er tussen gezet. Elementen uit het leven van de borduursters werden verwerkt, of gewijd aan een dierbare overlevende. Het idee om de lap op te delen in vakjes die opgevuld konden worden gaf een nieuwe impuls aan de randjes. Uit de schoollapjes werden kleine motieven en patroontjes verzameld die in een vakje passen. En ook hier gingen de borduursters daar op eigen wijze mee om. Het formaat van de vakjes werd veranderd, soms zelfs binnen een en dezelfde lap; eigen randen kwamen er omheen; eigen motiefjes vonden hun weg; zelfs com binaties met quilten werden gemaakt, eigen kleuren verwerkt... De 'Randjes per week' werden een wereldwijde rage, van een hoog niveau, die zes jaar heeft geduurd. Topstukken van de creaties van de borduursters zijn in deze expositie te zien, een 'must' voor liefhebbers! De Facebookgroep is inmiddels met de Summer SAL (Stitch-A-Long) groep van Simone samen gevoegd onder de noemer Sampler SAL. Onder deze naam zal enkele keren per jaar patronen van merklapjes worden aangeboden. Deze zijn tezijnertijd te vinden op de website van Atelier Soed Idee, van Simone de Jongh. 14

De Spuije | 2020 | | pagina 16