Goes Groote Markt Afb. 5. Politiebureau op de Grote Markt in Goes, 1910. (Collectie gemeentearchief Goes.) 2. De aanvangsjaarwedde van den hoofdagent bedraagt 1.100,- en van de agenten 900,-. De jaarwedde van den hoofdagent wordt verhoogd met 50,-, telkens na 2 en 4 jaar dienst in de gemeente. De jaarwedden van de agenten worden verhoogd met 50,-, telkens na 2, 4, 6 en 8 jaren dienst in de gemeente. Voor het bezit van politie-diploma met aanteekening, wordt de jaarwedde met 25,- verhoogd en voor het bezit van politie-diploma zonder aanteekening met 15,-. Voor het verrichten van buitengewone diensten op zon- en daarmede gelijkgestelde dagen, als bedoeld bij art. 149, voorlaatste lid der Gemeentewet, alsmede op plaatselijke feestdagen, wordt voor ieder uur extra-dienst toegekend aan den hoofdagent 0,30 en aan de overige agenten 0,25. Diensttijden van meer dan een half uur en minder dan een uur worden hierbij voor een geheel uur gerekend; diensttijden van minder dan een half uur worden verwaarloosd; 3. Boven en behalve de jaarwedden, genieten de agenten vrije geneeskundige behan deling door den Gemeente-geneesheer, terwijl de benoodigde geneesmiddelen van gemeentewege gratis worden verstrekt. Hun wordt bovenkleeding verschaft, waarvoor ten behoeve van iederen agent eene som van 175,- 's jaars op de begrooting wordt uitgetrokken, tot vorming van een fonds dat beheerd wordt door den Commissaris van Politie, onder verantwoording aan Burgemeester en Wethouders. De uitgetrok ken gelden worden bij bevelschrift ten name van den Commissaris van Politie verstrekt; 4. De wapening wordt vanwege de gemeente verstrekt en blijft het eigendom der gemeente; 5. Vernietiging of beschadiging van kleeding- stukken en uitrusting buiten schuld der agenten, zooals door overmacht of geweld, wordt boven de verstrekte gelden uit de gemeentekas tegoed gedaan.'43) In 1918 en 1919 werden zowel de salarissen van de agenten als de jaarwedde van de commissaris fors opgetrokken. Verdiende een Goese agent in 1917 gemiddeld zo'n 800,-, twee jaar kreeg hij 1.400,-. De commissaris die in 1917 nog met 1.400,- genoegen moest nemen, kon in 1919 rekenen op een bedrag van 2.900,-. 6

De Spuije | 2020 | | pagina 8