- 11 - Kosten restauratie stadhuis. De geraamde kosten van de restaura tie van de voorgevel van het stadhuis bedragen 268.500,»--. Hierin heeft de provincie besloten een subsidie van 5% te verlenen tot een bedrag van ten hoogste 15.425»--» Het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschappen draagt in deze kosten bij 40% tot een bedrag van 107.400,--. De rest moet door de gemeente Zierikzee worden ge dragen en gedekt uit de algemene middelen, hetgeen uiteraard een zware last is. De hogere restauratiekosten bedragen totaal 32.500,--. De restauratie van de stadhuistoren was geraamd op 313.000,-- (10% van de Provincie en 40% van 0. K^en W. Gemeentemuseum van Zierikzee Als belangrijke aanwinst van het gemeentemuseum van Zierikzee kan worden gemeld een schilderij (79 x 102), voorstellende een berg achtig landschap, geschilderd door Claes van der Heck, die ca. 1578 werd geboren en in 1652 te Alkmaar is overleden. Dit stuk is afkomstig uit het perceel Poststraat 43 "te Zierikzee. Claes van der Heck was in zijn tijd een bekend schilder van landschappen. Tevens schilderde hij portretten. In het "Schilderboeck"dat in 1604 door Carel van Mander werd geschreven, wordt Van der Heek genoemd" een goet schilder, be zonder in landschap". Arnold Houbraken vermeldde ruim een eeuw later in het tweede deel van zijn "Groote Schouburgh der Nederlandsche Kunst schilders" (Amsterdam 1719) Claes van der Heek als" een goed meester in 1 t schilderen van beelden en historiën..., nochtans was hij grooter meester in 't schilderen van lantschappen" Tot de nagelaten werken van deze grote schilder behoren o.m, een landschap, waarin de Abdij van Egmond is afgebeeld en een afbeelding van het Kasteel te Egmond aan de Hoef. Beide stukken maken deel uit van de verzameling van het Rijksmuseum te Amsterdam. Ook in het Stede lijk Museum te Alkmaar hangen stukken van Van der Heek en een aantal is in particulier bezit. Onder de titel "Niclaes van der Heck van 't gheslacht van Marten Hemskerck" heeft de heer Th.P.H. Wortel, directeur van het Stedelijk Museum te Alkmaar, een uitvowrige studie over deze kunst schilder gepubliceerd in het tijdschrift "Oud-Holland", jaargang 1943» (Afgesloten 1 juli 19 64

Stad en lande | 1964 | | pagina 12