Het resultaat van een diepgaand bronnenonderzoek zal echter het bewijs moeten leveren, dat Van Maerlant al dan niet koster van de kerk van Maerlant is geweest. Ten voordele van de roemruchte geschiedenis van Brielle zullen we het beste hopen. NIEUWS VAN GEMEENTEN OP S CHOUWEN-DUIVE LAND BROUWERSHAVEN Brouwershaven De restauratie van het stadhuis dat sedert de winter 1961/62 in d^steigers staat, is een belangrijk punt van discussie geweest in de gemeenteraad. Aangezien het plan voor de bouw van een nieuw gemeente huis te Noordgouwe, dat momenteel circa vier ton zou kosten, door Gede puteerde Staten is verworpen, werd wederom het herstel van het oude ge bouw ter sprake gebracht. Een eenvoudige restauratie zal 50.000 gld. be dragen, Daarbij zijn nog niet geteld de kosten van aankoop en inrichting van het aangrenzend pand Noorddijkstraat 1. Intussen werd reeds 25.500 gld. aan het oude stadhuis besteed. De gevel van het fraaie historische gebouw is in 1820 en 1890/91 gerestaureerd. De laatste maal door de Rotterdamsche architect E.J. Margry, De korenmolen "De Haan" (18e eeuw), die eigendom is van de heer H.A. Hoogervorst te Kijkduin, is in restauratie bij de molenmaker J. van den Hamer te Brouwershaven. Subsidies werden ontvangen van O.K. W, het Provinciaal Bestuur en de Gemeente. Het college van burgemeester en wethouders heeft de raad voorge steld de stadswaag, die in 1646 werd gebouwd te laten restaureren door de architect M.J.J. van Beveren te Middelburg. Dreischor De restauratie van de kerk is bijna voltooid. Binnenkort zal een begin worden gemaakt met de restauratie van de toren onder leiding van de architect M.J.J. van Beveren te Middelburg. De toren staat 45 cm. uit het lood! BRUINISSE De burgemeester van Bruinisse, de heer C.H. van der Linde, bood tijdens het Mosselfeest aldaar op 25 juli de commissaris van de koningin in Zeeland, jhr. mr. A.P.C. de Casembroothet eerste exemplaar aan van het door het gemeentebestuur in samenwerking met het ET33 samenge stelde rapport "Een nieuwe basis voor Bruinisse" aan. In dit boekje, dat zeer interessant van inhoud is en daarbij keurig werd uitgevoerd, worden tal van punten belicht, die een grote rol kunnen spelen bij de uitvoering van verschillende plannen voor de ontwikkeling van deze ge meente DUIVELAND Nieuwerkerk Het oude raadhuis van de voormalige gemeente Nieuwerkerk, dat in 1929 werd gebouwd naar ontwerp van de architect Brouwer aldaar, zal worden ingericht als secretarie van de gemeente Duiveland, Aldus werd op 30 september door de raad besloten. Voor verbouwing en inrichting werd een krediet van één ton verleend.

Stad en lande | 1964 | | pagina 16