Wat zij daarbij hebben willen bereiken is het bieden van een attractie die wellicht in de plaats zou moeten komen van meer verkoopruimte, grotere etalageruiten enz. We moeten daarbij vooral niet vergeten, dat het bewonen van oude panden voor de winkeliers veel bezwaren heeft en dat zij zich altevaak door de Monumentenlijst belemmerd zien in het tot- standbrengen van zo zeer gewenste moderniseringen. Toch menen wijdat de winkeliers met nun verlichtingsplan geen succes zullen hebben en zelfs hun doel voorbij hebben geschoten. Zoals reeds in de plaatselijke pers is opgemerkt, branden de lampen ten tijde, dat de winkels (op één enkele koopavond na) gesloten zijn. Bovendien kunnen we aannemen, dat de pensiongasten en de bewoners der campings op ons eiland des avonds niet naar zierikzee zullen trekken om aluaar de verlichte straten in de binnenstad te bekijken, kortom de illuminatie zal vieinig zakelijk voordeel opleveren. Het resultaat van het gehele plan is voor het stadsbeeld een zeer grote ontsiering. De ijzeren bogen zullen 365 dagen per jaar over de straten zijn gespannen en slechts in de bint Nicolaasweek en omstreeks de Kerstdagen voor de eigen bevolking onzer stad branden. Teneinde ook een positief geluid te laten, willen we hier naar voren brengen, dat naar onze mening verlichting der gevels door middel van strijklicht wel aantrekkelijk is en niet ontsierend voor de binnen stad. als voorbeelden daarvan behoeven we slechts aan te wijzen het stadhuis en de havenpoorten. Zou Z.O.V. er in slagen een dergelijk plan te maken en binnen enige jaren te realiseren dan zal Zierikzee inaerdaa een bijzondere attractie rijker zijn. Niet vergeten moet echter worden, dat de schijnwerpers slechts zullen branden tijdens uren, waarop de toeristen gewoonlijk niet in Grommen door het centrum lopen! Misschien zou het voorgaande voorstel eens gezamenlijk besproken kunnen worden in het belang van de schoonheid van het centrum van Zierikzee, waarvan we geen lunapark mogen maken, doch waarop we heel zuinig moeten zijn. NIEUWS VAN GEMEENTEN OP SCHOUWEN-DUIVELAND BROUWERSHAVEN Noordgouwe Het gebouw, waarin het streekziekenhuis voor Schouwen-Duiveland is gevestigd geweest en dat sedert 1957 leeg stond, is verkocht aan de vereniging "Volksonderwijs". Het is de bedoeling, dat aldaar in mei 1966 wordt gevestigd een vakantiekolonie. Ook zal het gebouw worden ge-r bruikt als conferentieoord. DUrVKlwiND Poster 1 a n d Ter nagedachtenis aan de arts G.H. Vleugels Schutter, die 6 maart 1962 te Oosterland is overleden op 87-jarige leeftijd, zal door de familie Vleugels Schutter het gemeentebestuur van Duiveland een bank worden aangeboden, die zal worden geplaatst in het plantsoen aan het Koninginneplein. V/ES TER SGHO WEN A 1 g e m een Het is de bedoeling, dat de "Oostenrijkse dorpen" in de westhoek van Schouwen in de komende vijf jaar zullen verdwijnen. De 140 houten huizen, die in de omgeving van de vuurtoren te Haamstede en aan de Linöenlaan te Renesse staan, zijn te kostbaar in onderhoud.

Stad en lande | 1965 | | pagina 2