-4- Deze brochure geeft een objectief inzicht ter zake van de toe passing van de Monumentenwet en kan in geval er geschillen zouden ont staan voor de partijen een goed gedocumenteerd naslagwerkje zijn. C.P. Shell Boerderijengids door Evert Zandstra. (Amsterdam 1964). Met steun van Shell Nederland N.Vis een Boerderijengids ver schenen, die werd samengesteld door Evert Zandstra. het fraai ge- illustreerde boekje telt 127 bladzijden en is bovendien typografisch keurig verzorgd door Studio Certo te Amsterdam. Bovenal willen wy de inhoud van deze gids prijzen, die alleszins getuigt van de gedegen kennis die de heer Zandstra op het gebied van de Nederlandse boerderij bezit en die door hem in eenvoudige bewoording voor oud en jong is vast gelegd. Raadplegen we de inhoudsopgave dan zien we een verwyging naai- de Zeeuwse boerderijen. Deze worden door de auteur onderscheiden in kleine en grote bedryven. De kleine boerderij heeft de woning en schuur onder één kap en de grote bestaat uit een woonhuis met los daarvan de schuur. Helaas worden we op blz. 125» waar een lijst van boerderijen staat af gedrukt, die bezichtigd kunnen worden in het Openluchtmuseum te Arnhem of elders, niet verwezen naar een Zeeuwse hoeve. Wellicht worden eens middelen gevonden om een Zeeuwse hofstede toe te voegen aan de ver zameling van het Openluchtmuseum te Arnhem of kan ergens in de provincie Zeeland voor het nageslacht een fraai exemplaar worden geconserveerd. Ongetwijfeld zou dit stukje tastbare 1 anöbouwgeschiedenis binnen het ge west, dat zoveel heeft betekend en nog betekent voor de Nederlandse landbouw^algemeen worden gewaardeerd. Shell Nederland N.V. moeten we dankbaar zijn voor de verleende financiële hulp, waardoor dit boekje kon worden uitgegeven. We hopen, dat dit bedrijf nogmaals een dergelyk initiatief zal nemen in de toe* komst. C.P. TENTOONSTELLINGEN Burgerweeshuis Zierikzee, april - mei - juni. ZEEUWSE KUNSTENAARS. Geopend alle dagen van 2-5 uur. Zaterdags van 10-5 uur. Toegangsprijs 50 cent. Gravensteen Zierikzee, tot 1 september. OPEN EILAND. Geopend alle werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Woensdagavond van 8-10 uur. Zondags gesloten. Toegangsprijs 25 cent. Gemeentemuseum, stadhuis Zierikzee, tot 1 oktober. Geopend alle werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zaterdags en zondags gesloten. Toegangsprijs50 cent, kinderen 25 cent.

Stad en lande | 1965 | | pagina 4