-4- datering van de kasteelbouwOnder de bouwlaag van deze rechthoekige woon toren kwam Sieburgs steenwerk uit het midden van de"'1*4 eeuw tevoor schijn, De stibiting van het bestaande kasteel te Haamstede moet omstreeks 1340 hebben plaatsgevonden,. Wellicht heeft Floris van Haemstede, zoon van de bekende Witte» het doen bouwen. De merkwaardige westelijke vleugel met zijn diepe nissen vooropstelling van geschut moet waarschijnlijk op rekening van Lodewijk van Brugge, heer van Gruuthuus - eigenaar sedert 1456 - gesteld worden. J.G.N. Renaud» (Overgenomen uit Nws. Bull.KNOB., jrg.18 (1965)? blz. 84 85, 15 juli 1 965*) ZIERIKZEE Mei. In do Visstraat ter plaatse van twee vervallen panden, is naar ontwerp van de architect W. Kraamer een nieuw pand gebouwd, dat past in de gevelwand van deze straat. (Fa. Van Beveren, Visstraat 6). 20 juli. Gepubliceerd het Plan-Westontworpen door het stedebouw kundig adviesbureau Kuiper, De RanitzVan der Ree 'en Van Tol te Rotter dam. Dit plan omvat een uitbreiding van Zierikzee in westelijke richting. De oppervlakte van de te bouwen wijk, die wordt begrensd door de Boere- en Miereweg, bedraagt 25 ha. Op dit grondgebied kunnen totaal 700 huizen worden gebouwd. Bij de opstelling van dit plan is rekening gehouden met een bevolkingsgroei tot 10.000 inwoners. 11 aug. De cimmissaris van de koningin in de provincie Zeeland, mr. J. van Aartsen, slaat de eerste paal voor de bouw van 80 woningen in Malta II. Er zullen 20 woningen worden gebouwd bij de Mulockstraat en. Caustraat 'en 60 aan de Calandweg. 12 aug. Mr. J.J.C.R. van der Bilt, voorzitter" van-de Ned. Spaarbank- bond, opent het nieuwe gebouw van de Nutsspaarbank en het annexe pand "De Eenhoorn" aan het Havenpark; architect ir. F.H. Klokke te Amersfoort. 10 sept. De nieuwe Chr. Gereformeerde 'kerk in de Zeveng'etijstraat officieel ingebruikgenomen; architect de heer Chr. de Heer. 15 sept. Het Comité Rampmonument heeft het ontwerp van de heer A.S.M. Braat te Zierikzee voor een te stichten monument aan het Luitje goedge keurd VERANDERINGEN IN DE LEDENLIJST, 1 april - 51 okt. 1 965-. Nieuwe leden; De heer J.L. van Berge, L. St. Janstraat 52, Zierikzee - Ir. C. Biemond, jr., Molenweg 15, ^reischor. Mevr. W.J. Biemond-Plantenga, Molenweg 15, Dreischor. De heer J.W. Capelle, Poststraat 5, Zierikzee. Mevr. 3.C. Casembroot-van der Feltz, Abdij, Middelburg. De heer te.J. Enzlin, St Domusstraat 64, Zierikzee. De heer H.P. Everwijn, Weststraat 32, Haamstede. De heer J.L. van den Houten, Meelstraat 50, Zierikzee. De heer A.J. Hubergtse, Dorpsplein 1 0Serooskerke (Sch) -De heer-

Stad en lande | 1965 | | pagina 4