S20 f MEDEDELINGENBLAD VAN DE VERENIGING STAD EN LANDE VAN SCHOUWEN-DÏÏIVELAND mei 1970 No.10 Bestuur der vereniging op 1 mei 1970' P.van Beveren te Zierikzee, MrDrs.J.J.Beyerman te Haamstede (secretaris), J.L.Braber te Dreischor, A.A.van Eeten te Haamstede, Mr.A.Gast te Brouwers haven, D.D.W.Kastelein, W.H.Keikes en Mr.Drs.W.P.Martens te Zierikzee, S.P. Moelijker Jr„ te SchuddebeursF.K.Vos te Zierikzee (penningmeester), W.P. de Vrieze te Haamstede en Dr.J.J.Westendorp Boerma te Zierikzee (voorzitter). Wijzigingen in de ledenlijst Sedert de samenstelling van het jaarverslag door de secretaris in februari 1970 ontvielen nog drie leden door overlijden aan de vereniging: het waren de heren D.Eveleens te Zierikzee, P.H.van der Weele te Heemstede en P.Rib- bens te Haamstede» Vijf leden bedankten, n.l. de heren R.van der Bijl en K.F.Postma te Zierikzee, M.J.Enzlin te Wijk-bij-Duurstede (vroeger te Zierikzee), Dr.H.Ezendam te Rhe- nen (voorheen te Schuddebeurs) en F.Schuiling te Nieuwerkerk (Duiveland). Daartegenover traden niet minder dan achttien nieuwe leden tot de vereniging toe, van wie drie als gezinsleden (haar namen zijn onderstreept). Het zijn de dames W.H.J.den Ouden-Quant, A.W.K.Lokker-Meijering en A.Meijst-de Jong te Zierikzee, J.C.van der Weele-Heuff te Heemstede, J.C.W.C.M.van der Hoeven- Paris te Renesse en JA.Ribbens-van den Houten te Haamstede en de heren A.D. van den Berge, W.den Boer, W.Bontkes, H.Botterweg, J.1GoedhartDr.W.Ploeg, J.A.Kooiman en D.Karstens, allen te Zierikzee, J.G.van Maanen te Noordgouwe, B.van der Hoeven te Renesse, Dr.H.J.van Zuylen te Rotterdam/Haamstede en ProfDr.H.Prakke te Meppen (gem.Zweelo) (Drente). In mijn jaarverslag over 1969 betoogde ik de wenselijkheid van het doen ver schijnen van verdere boekjes met oude, laat 19e-eeuwse en vroeg-20e-eeuwse afbeeldingen van Schouwen-Duiveland, nu het eerste van dien aard, dat over Dreischor, van de hand van de heren Braber en Pols verschenen was. Welnu: een boekje met oude afbeeldingen van Zierikzee zal, naar ik vernomen heb, nog deze zomer verschijnen. Voor zo'n boekje over "de Westhoek" bestaat vol gens mij nog al wat materiaal, maar of zulks ook het geval iis met betrekking tot de dorpen Serooskerke en Noordwelle, de verschillende tot de huidige ge meenten Middenschouwen en Duiveland behorende dorpen, voor Brouwershaven en Bruinisse weet ik niet. Een voorlopig succes boekte Stad en Lande met zijn pogingen de "levensgrote" letters PAM op de zijmuren van het benzinetankstation bij het - gesloten - hotel Witte van Haemstede te doen verwijderen: thans zijn op deze beide muren betrekkelijk kleine borden aangebracht: van de vrij bescheiden tekst maakt het woord TEXACO het hoofdbestanddeel uit. Wellicht kan in de toekomst het gehele station worden afgebroken, vooral nu, zoals reeds even werd vermeld, het hotel, ten gerieve van welks gasten het indertijd waarschijnlijk (mede) is opgericht, gesloten is, zonder dat er veel kans op heropening bestaat. Haamstede 7 mei 1970 MrJJBeyerrnan

Stad en lande | 1970 | | pagina 1