2. EXPOSITIE "Z.Z.ZEVENTIG" te ZIERIKZEE Door de nog jpnge stichting "Z.Z,ZEVENTIG" te Zierikzee, opgericht in de cember 1969; zal in de zomermaanden van 1970 (om precies te zijn >-van 26 ju ni tot en met 13 augustus) een attractieve Visserij-expositie worden georgani seerd, waarbij een extra accent zal worden gelegd op de verdwijnende schelp dierencultuur Bovengenoemde tentoonstelling, die zal worden ondergebracht in een aantal ruimten van het historische Gravensteen te Zierikzee, zal zoveel mogelijk aspecten belichten van de Zeeuwse en met name de Zierikzeese visserij. Zij dient tevens als "omlijsting" "van het halve eeuwfeest van de Vissersvereni ging "Helpt Elkander" te Zierikzee. Deze tentoonstelling, door de stichting "Z.Z.Zeventig" in nauwe samenwerking met het gemeentebestuur van Zierikzee en de plaatselijke vissersvereniging voorbereid, beoogt niet alleen een boeiend beeld te bieden van de verdwijnen de oester- en mosselkwekerij op de Zeeuwse stromen, door middel van maquettes en visserij-attributen, maar ook, door middel van diverse modellen-op-schaal, van vroegere visschersschepen uit Zierikzee en andere nabijgelegen vissers plaatsen. Er wordt naar gestreefd de expositie vooral niet te "statisch" te maken. Voor het "bewegend" element zorgt o.a. een groot zeeewateraquarium, waarin een belangrijk assortiment vissen uit de Noordzee bijeen wordt gebracht. Het ligt voorts in de bedoeling, dat door dia- annex filmbeelden de doku- mentatie betreffende de visserij op de Zeeuwse stromen aan een breder publiek op populaire wijze zal worden "voorgeschoteld". Het bestuur van de stichting "Z.Z.Zeventig" heeft voor zijn plannen, die ook nog gericht zijn op het zo mogelijk bijeenbrengen van een meer permanente col lectie en opstelling van visserij-attributen, de zeer gewaardeerde instemming en medewerking ondervonden van het bestuur en de conservator van het Museum voor de Nederlandse Zeevisserij te Vlaardingen. Het bestuur van de stichting "Z.Z.Zeventig" te Zierikzee bestaat uit de he ren: J.Schot B.Wzn. (voorzitter), W.H.Keikes (secretaris), C.M.Schot (penning meester), J.Coumou, D.D.W.J.Kastelein, C.L.Praet en B.W.Schot. DE OUDHEIDKAMER TE 6RUINISSE Gaarne geven wij plaatsruimte voor de onderstaande bijdrage van ons lid, me vrouw J.C.Reitsma-d'Ancona te Eindhoven/BruinisseZij is de schrijfster van het aardige boekje "Bruinisse, met vlag en wimpel, 1468-1968", dat tegen betaling van ƒ.4,-- verkrijgbaar is ten gemeentehuize van Bruinisse (tel. 01113-231 en 252, postrekening 45556). Tot de vele feestelijkheden ter gelegenheid van het vijfhonderdjarig bestaan van Bruinisse in 1968 behoorde ongetwijfeld de opening van de Oudheidkamer, die door een commissie uit Bruinisse en met vriendelijke medewerking van het Streekmuseum te Middelharnis en het Gemeentemuseum te Zierikzee ingericht werd in oude stijl. Het l8e-eeuwse huis met zomerhuis, waarin de Oudheidkamer is gevestigd, werd met steun van Monumentenzorg van binnen en van buiten opgeknapt. Monumentem- zorg besloot hiertoe, omdat het huis vrijwel het enige overblijfsel is van het in de oorlog zo zwaar geteisterde oude Bourgondische dorp. Het is gelegen aan de oudste straat van "Bru", terechti de Oudestraat geheten. Uitwendig maakt het op de bezoekers geen oude indruk, omdat de mode van de vorige eeuw de toenmalige bewoners ervan deed besluiten de mooie IJsselsteen te bepleiste ren met cement, doch de nog aanwezige authentieke ramen en luiken maken veel goed.

Stad en lande | 1970 | | pagina 3