13) oorzaakte veranderingen in hot stadsbeeld te signaleren, die daaraan over het algemeen niet ten goede zijn gekomen. Daarbij denk ik in de eerste plaats aan de demping, in gedeelten, van het grootste gedeelte van de Oude Haven, die helaas alleen theoretisch weer ongedaan zou kunnen worden gemaakt, maar ook aan de afbraak van menig fraai oud huis, waar over het algemeen uitzonderingen daargelaten, niet veel fraais voor in de plaats kwam. Ik zal geen voorbeelden met straatnaam en huisnummer noemen, maar ieder kan ze gemakkelijk vinden. Ook de vervanging van de oude straatlantaarns door hoge lichtmasten is het stadsbeeld, noch bij dag noch bij avond en nacht ten goede gekomen, terwijl het een koud kunstje zou zijn geweest (en bovendien ook nog goedkoper) eenvoudig de "kousjes" in de oude lantarens door een electrisch peertje te vervangen. Daartegenover staat gelukkig een aantal restauraties, waarvan ik hier alleen de voltooide restauraties der beide havenpoorten en de flink opgeschoten, zij het ook nog niet vol tooide restauratie van het stadhuis in de Meolstraat wil noemen. Al met al een boekje, dat elke inwoner van de oude stad Zierikzee, wie het wel en wee van zijn stad ter harte gaat, zou moeten bezitten, evenals de bewoners van het eiland, die wel eens in zijn hoofdstad komen en wie doen dat, dank zij de snelle communicatiemiddelen van vandaag niet? In dit ver band kom ik nog even op een verandering te sproken, die mij persoonlijk - maar veel medestanders heb ik, vrees ik, in dezen niet - steeds aan het hart is gegaan, n.l. de verdwijning van de tram, hoewel het aardige, zij het niet te vlugge stoomtrammetje de laatste jaren vóór de raap reeds "verwa terd" was (als ik dit woord hier mag bezigen) tot een motortram. Helaas is de prijs van het boekje niet bepaald aan de lage kant, hoewel zij in verhouding tot het gebodene evenmin exorbitant hoog is te noemen. Ik wens. de samenstellers en de uitgever toe, dat het weldra nodig zal blijken "Zierikzee zoals het was" te doen herdrukken. Mr. J.J.Beyerman CONTRIBUTIEBETALING 1970 De penningmeester heeft mij gevraagd de leden, die hun contributie over 1970 nog niet hebben betaald te verzoeken zulks alsnog zo spoedig mogelijk te doen en wel hetzij door overschrijving op de rekening t.n.v. "Stad en Lande" bij de Nutsspaarbank te Zierikzee, hetzij door overschrijving op post rekening 390^82 t.n.v. dier vereniging, of op postrekening 18770 t.n.v. de Nutsspaarbank te Zierikzee onder vermelding van "Stad en Lande" als begunstigde De secretaris, Mr. J.J. Beyerman

Stad en lande | 1970 | | pagina 13