2) Wijziging in cle ledenlijst. Een drietal leden verhuisde in de afgelopen zomer. Hun namen en (nieuwe) adressen volgen hier. Mevr.W.J.Biemond-Plantenga verhuisde uit Arnhem naai Bergen (N.H.), Rougemontnes (sic) 6, Mr.M.W.C.de Jonge-verhuisde in Zutfei naar: "De Landrot", Bronsbergen 18 c en de heer D.Ouweneel verhuisde uit Enschede naar Bruinisse, Schoolstraat 6. Twee leden ontvielen de vereniging door overlijden: het waren de heren P. van Beveren, oud-conservator van het gemeentemuseum te Zieriksee en J.Ro- meijn Jzn. oud-burgemeester der voormalige gemeente Ouwerkerk. Zij overle den resp, op 16 juni en. 18 augustus 1970. De heer Romeijn was een markante persoonlijkheid, die ook jaren lang bestuurslid van onze vereniging was. Een aan. de heer van Beveren gewijd "in memoriam" van de hand van onze voor- -zit-ter,- Dr. J-.J .Westendorp Boerma, vindt U hieronder. Drie nieuwe leden kwamen deze zomer onze gelederen versterken: het waren mej.L.Kouwenberg, Meelstraat g6 te Zieriksee en cle heren J.Pomper, Touw- baan 2 aldaar en J.A.van Waver en, Burghseweg g9 te Haamstede. Hot totaal aantal leden van "Stad en Lande" bedraagt momenteel 301, van wie acht bui tengewone leden en zestien gezinsléden. In memoriam P.van Beveren. Op 16 juni 1970 overleed in zijn huis aan het Havenpark te Zierikzee ons erelid P.van Beveren. Hij was een van de mannen "van het eerste uur", die in 1939 de Vereniging "Stad en Lande" hebben opgericht. Onafgebroken is hij sedert bestuurslid geweest; van 19^+6 tot 1964 was hij secretaris. Vooral tijdens zijn secretariaat heeft hij heel wat werk verzet voor onze vereniging. Hij heeft vele van de jaarlijkse excursies voorbereid, die bij de leden zozeer in de smaak zijn gevallen. Vaak had hij een goed idee voor het uitnodigen van een spreker op onze vergaderingen. Do restauratie van het StAnthonieshof je te Zierikzee zou zonder zijn initiatief waarschijn lijk nooit tot stand zijn gekomen. Ook in het bestuur van de stichting "Moei mond" heeft hij verdienstelijk werk gedaan om het slot der heren van Renessc te redden. Zo hebben wij hem leren kennen als een man met een levendige geest, gloeien van liefde voor Schouwen-Duiveland en voor Zieriksee in het bijzonder. Zijn grote kennis van personen en toestanden was daarbij zeer waardevol. Torechi is hem dan ook in 1968 het erelidmaatschap aangeboden. f laatste jaren kon hij wegens zijn lichamelijke toestand niet meer aan de szaamheden deelnemen, maar tot het einde was zijn belangstelling onver- uwd. Met hem is -een onvergetelijke figuur uit onze rijen heengegaan. dr.J.J.Westendorp Boerma oudheidkamer te Bruinisse een bezoek dat ik met mijn echtgenote en een bevriend doktorsechtpaar Dordrecht - de dokter bleek N.B. zo'n dertig jaar geleden nog in Brui nisse waargenomen te hebben voor dokter de Koek! - enige tijd geleden aan de Bru'se Oudheidkamer bracht bleek, dat deze in twee opzichten een ver arming heeft ondergaan. De fraaie collectie sieraden, die in bruikleen aai het museum waren gegeven, is door de eigenaar teruggenomen en kan dus niel meer bezichtigd worden. Ook de welput op het achterterrein is - misschien tijdelijk - .verdwenen: doordat het ter rechterzijde aan de oudheidkamer gren zende huis is afgebroken, werd het achterterrein practisch vrij toegankelij] ook voor do jeugd. De burgemeester vreesde voor ongelukken: daarom liet hi de put afbreken, doch deze kan herbouwd worden, wanneer te eniger tijd het logo terrein naast de oudheidkamer weder bebouwd mag worden. Ook heeft do oudheidkamer "vaste" openingsuren gekregen in de vakantieman don juni, juli en augustus (elke woensdag en zaterdagmiddag van drie tot vijf uur. De toegangsprijs is ƒ.0,50 per persoon).

Stad en lande | 1970 | | pagina 2